Біопсія шкіри – це забір невеликої ділянки шкіри для більш детального її аналізу в лабораторних умовах. В даній статті лікарі клініки «ЛеоДерм» спробують пояснити особливості діагностичного методу, технологію проведення та інші нюанси процедури.
Найчастіше біопсія шкіри призначається при підозрі на утворення злоякісних пухлин шкіри, однак ця процедура може проводитись і для підтвердження або спростування інших діагнозів. Не варто боятись біопсії, вона лише допомагає лікарю більш точно відтворити картину захворювання. Показаннями до процедури є:
Вибір того чи іншого виду біопсії залежить від потенційного діагнозу, який необхідно підтвердити чи простувати, наприклад, при підозрі на меланому (рак шкіри) біопсія не береться. Також вибір типу процедури залежить від локалізації підозрілої ділянки, її розміру, загального стану здоров’я пацієнта. Отже, виділяють такі види біопсії шкіри:
В клініці «ЛеоДерм» у Львові проводяться всі види біопсії шкіри. Вони здійснюються під контролем високоточного, сучасного обладнання. Адже, ми чудово розуміємо, що навіть хороша оснащеність дерматологічного кабінету та досвідченість лікаря не завжди дозволяють поставити точний діагноз лише на основі візуального чи інструментального обстеження. В деяких випадках життєво важливими є лабораторні аналізи.
Зазвичай забір тканин проводять під місцевою анестезією, після чого отриманий матеріал поміщають в ємність зі спеціальним розчином. Головна особливість цього методу в тому, що не потрібно спеціальної підготовки.
Як вже зазначалось вище, процес забору зразків шкіри буде залежати від розмірів та локалізації атипової ділянки. Перед безпосередньою процедурою застосовується місцева анестезія, після чого лікар повністю зрізає уражену ділянку. Кровотеча зупиняється спеціальними препаратами або вшиванням рани.
У випадках, коли уражена ділянка знаходиться в глибинних шарах шкіри застосовується пункційна біопсія, під час якої невеличкий фрагмент тканин береться з допомогою спеціальної голки, яка протикає шкіру на необхідну глибину. Якщо уражена тканина знаходиться на поверхні і заповнена рідиною, лікар бере зразок цієї рідини.
Виписати направлення на біопсію шкіри та визначити її вид може лише лікар-дерматолог, саме тому необхідно записатись на попередню консультацію, де ви зможете пройти первинне обстеження та визначити доцільність призначення лабораторних аналізів.
Після проведення біопсії рана потребує спеціального догляду. Якщо область забору тканин досить обширна, рекомендовано носіння стерильної пов’язки кілька перших днів. Тривалість загоєння рани може бути різною від декількох тижнів до декількох місяців. Найдовше затягуються рани на кінцівках.
Якщо ви помітили на тілі підозрілу ділянку шкіри, не відкладайте візит до дерматолога, адже своєчасне виявлення та постановка правильного діагнозу допоможуть уникнути ускладнень у майбутньому. Запишіться на консультацію лікаря-дерматолога «ЛеоДерм» вже зараз. Контактні телефони клініки розміщені на сайті. Дзвоніть!