+38 (067) 213-70-50
Make an appointment
Chervonoyi Kalyny Avenue, 29A, Lviv
Zaliznychna Street, 7, Lviv

Що таке внутрішньоматкова спіраль?

Внутрішньоматкова спіраль проти вагітності має Т-подібну форму. Вона встановлюється безпосередньо в тіло матки та запобігає заплідненню яйцеклітини.

Основне завдання ВМС – це перешкоджання руху спермами в матку. Крім того, якщо, з якихось причин, сперматозоїду вдалось запліднити яйцеклітину, речовини, що виділяє жіноча спіраль, не дають яйцеклітині закріпитися, тим самим, не допускаючи вагітності.

 

Види ВМС (внутрішньоматкових спіралей)

Сучасна гінекологічна практика використовує кілька типів внутрішньоматкових спіралей:

 • ВМС з міддю (мідний дріт, намотаний на основу спіралі). Іони міді впливають на рух сперматозоїдів та їх здатність до запліднення, а також мають протизапальну дію;
 • гормональна спіраль з левоноргестрелу (гормональна спіраль «Мірена»).

У випадку дсновною діючою речовиною спіралі є капсула з гормоном, що повільно вивільняється. Гормон підвищує в’язкість слизу, який стає природною перепоною на шляху сперматозоїдів, крім того, гормон впливає на ендометрій матки, роблячи його неспроможним закріпити в собі яйцеклітину.

Ефективність жіночих спіралей дуже висока. Частота невдач становить 0,1-2% і є найменшою (0,1%) при використанні гормональної спіралі «Мірена».

 

Переваги та недоліки внутрішньоматкових спіралей

Основна перевага встановлення ВМС – це надійність, вона перешкоджає вагітності в 98% випадків та довготривалість (одна спіраль може використовуватись до 5 років). Однак використовувати ВМС краще жінкам, які повністю впевнені у своєму сексуальному партнері, адже від інфекцій та вірусів вона ніяк не захищає. Крім того, вагомий аргумент на користь даного виду контрацепції – це відсутність потреби у щоденному контролі, так як це буває з протизаплідними таблетками.

Ще одним плюсом гінекологічної спіралі проти вагітності є необхідність регулярних обстежень у гінеколога, хоча жінки можуть і не рахувати це за перевагу, однак ця обставина змушує їх проходити щорічну діагностику, а значить, є можливість виявити будь-які патологічні стани на ранніх стадіях.

Стосовно недоліків внутрішньоматкової спіралі. В рідкісних випадках ВМС може стати причиною безпліддя та позаматкової вагітності, однак вона не є вирішальним фактором появи цієї патології.

Гінекологічна спіраль з часом може зміщуватись або вростати, проте цих ризиків можна повністю уникнути, регулярно відвідуючи свого гінеколога

В перші місяці після встановлення внутрішньоматкової спіралі можливе посилення менструального болю та кров’яних виділень, однак з часом ці симптоми згладжуються.

 

Показання до встановлення ВМС

Встановлення внутрішньоматкової спіралі рекомендовано жінкам, що вже народжували і мають постійних сексуальних партнерів (нерозбірливі сексуальні зв’язки збільшують ризик занесення інфекції, а через ВМС інфекція потрапляє ще глибше в організм жінки). Крім того, на момент встановлення у пацієнтки не повинно бути жодних запальних процесів сечостатевої системи. Гормональну спіраль можна встановлювати вже через 3 місяці після пологів. Прийнятність ВМС, як засоби контрацепції, визначається в кожному випадку індивідуально.

Як правило, ВМС встановлюється на 3-4 день менструального циклу. В цей період встановити спіраль проти вагітності найлегше.

Через 7 днів після встановлення внутрішньоматкової спіралі пацієнтка має прийти на плановий огляд. Наступний огляд необхідний після першої менструації, а потім через три місяці.

Поява болю та дискомфорту внизу живота, незвичайних виділень є підставою записатися на прийом до гінеколога.

Максимальний термін перебування жіночої спіралі в організмі – 5 років (термін може бути меншим, в залежності від основних складників ВМС) після чого контрацептив необхідно витягнути. Встановлення і видалення ВМС проводиться лише лікарем гінекологом.

Як показує статистика, після вилучення внутрішньоматкової спіралі жінка може завагітніти в найкоротші терміни.

 

Протипоказання до встановлення внутрішньоматкової спіралі

Внутрішньоматкова спіраль – дуже специфічний метод контрацепції і вельми індивідуальний, тому гінеколог не буде рекомендувати встановлення спіралі:

 • жінкам, що ще не народжували;
 • жінкам, які не мають постійних сексуальних партнерів;
 • Ціни
 • жінкам, які в минулому робили аборт (гінекологічна спіраль збільшує ризики перфорації матки і тому подібних ускладнень);
 • жінкам, що мають інтенсивні кров’янисті виділення під час менструації, оскільки спіраль часто провокує їх посилення.

Чи підходить жінці такий різновид контрацепції вирішується ще й на підставі гінекологічного огляду. Крім того існує ряд об’єктивних протипоказань:

 • дисплазія і ерозія шийки матки;
 • інфекційні ураження сечостатевої системи;
 • запальні процеси статевих органів;
 • онкологічні захворювання статевих органів;
 • позаматкова вагітність в минулому;
 • травми шийки матки під час пологів;
 • порушення процесу згортання крові.

 

Де можна встановити спіраль у Львові?

Встановити або видалити ВМС у Львові можна в клініці «ЛеоДерм». Лікарі-гінекологи проведуть всі необхідні медичні маніпуляції без необхідності лягати в стаціонар. Якщо це перше встановлення спіралі, лікарі підберуть для вас оптимальний варіант, спираючись на отримані аналізи. Записатись на прийом до гінеколога ви можете за контактними номерами клініки. Довіртесь професіоналам. Приходьте!

section image
Prices
Встановлення та видалення ВМС
IUD Insertion (w/o the cost of Device)
950 UAH
IUD Removal
500 UAH
Reviews
There is no reviews yet. Fix it, write your own review
Leave a review