+38 (067) 213-70-50
Make an appointment
Chervonoyi Kalyny Avenue, 29A, Lviv

Переваги УЗД органів малого тазу у порівнянні з іншими діагностичними методиками:

 • не потребує ін’єкцій чи застосування допоміжних медикаментозних препаратів;
 • абсолютно безпечна, що дозволяє використовувати його для обстеження вагітних та дітей;
 • не шкідлива, адже немає іонізуючого випромінювання;
 • доступний і недорогий метод обстеження;
 • дозволяє обстежити м’які тканини;
 • Види ультразвукової діагностики малого тазу
 • На сьогоднішній день для обстеження органів малого тазу у жінок та чоловіків використовується три види УЗД:
 • абдомінальне (трансабдомінальне);
 • вагінальне (трансвагінальне) у жінок;
 • ректальне (трансректальне) у чоловіків.
 • Також, у разі необхідності, може бути застосована доплерографія (для оцінки кровотоку в великих венах та артеріях черевної порожнини та тазу).

Всі ці види обстежень ви можете пройти в клініці «Леодерм» у Львові. До ваших послуг новітнє обладнання та досвідчені лікарі.

 

Коли призначається УЗД малого тазу?

Показаннями для проходження ультразвукової діагностики у жінок є:

 • біль в нижніх відділах живота;
 • патологічні кровотечі;
 • порушення менструального циклу;
 • УЗ-діагностика обстежити такі органи: сечовий міхур, яєчники, матку, шийку матки, маткові (фаллопієві) труби. А також виявити кісту яєчників і маткові фіброїди, рак яєчників або матки.

 

Трансвагінальне УЗД допомагає оцінити стан ендометрію (внутрішньої оболонки матки) та яєчників. Для обстеження передміхурової залози використовується особливий вид УЗ-діагностики: є транс ректальне. Воно передбачає введення спеціального датчика в пряму кишку. Часто УЗ-діагностика малого тазу використовується для виявлення хвороб сечовидільної системи, а також для моніторингу розвитку плоду під час вагітності.

 

Коли краще робити УЗД малого тазу?

Оптимальний час для проходження УЗД органів малого тазу у жінок визначається залежно від мети діагностики. Для обстеження матки і її придатків, полікістозу, ерозії та інших захворювань найкращим часом є перші 7-10 днів менструального циклу. Якщо є підозра на появу міоми, обстеження проходять одразу після закінчення місячних. Ендометріоз діагностується перед менструацією. Якщо мова йде про планування вагітності, оптимальним часом для ультразвуку є 5, 9, і 14-17, дні менструального циклу.

У всіх вище перерахованих випадках терміни можуть коригуватись у відповідності до особливостей менструального циклу. Профілактичне обстеження малого тазу рекомендовано проходити не рідше 1 разу на рік. Вагітні мають проходити ультразвукове обстеження в кожному триместрі вагітності:

 • в першому обстеження необхідне для виявлення можливих генетичних аномалій плоду (на 9-10 тижні);
 • у другому (на 16-20 тижні) і третьому (на 32-34 тижні) – скринінгова.

 

Підготовка до УЗД органів малого тазу

Правила підготовки цього виду діагностики є такими ж, як і при обстеженні органів черевної порожнини. Вона проводиться на порожній шлунок та кишечник, тому за 3 дні перед проходженням обстеження необхідно притримуватись дієти, яка виключає всі продукти, що сприяють газоутворенню в кишечнику (бобові, капуста, яблука, кисломолочні продукти і т.п.). Лікарями рекомендований прийом активованого вугілля і ферментних препаратів. Важливо, щоб на час обстеження пряма кишка була порожньою, тому перед прийомом варто зробити клізму або прийняти проносний засіб. Особливо це стосується ректального обстеження. Трансабдомінальне УЗД краще проходити з повним сечовим міхуром, у такому випадку полегшується візуалізація матки, яєчників, передміхурової залози і стінок сечового міхура.

 

Як проводиться УЗД малого тазу?

Трансабдомінальне

Пацієнт лягає на спину, попередньо знявши весь одяг та прикраси з обстежуваної ділянки. Лікар наносить на шкіру спеціальний прозорий гель, що покращує її контакт з датчиком сканера. Сканер притискається до обстежуваної ділянки, при цьому звукові хвилі проникають в тканини під різними кутами, що допомагає прицільно розглянути необхідний орган.

Трансвагінальне

Трансвагінальне УЗД  дещо нагадує гінекологічний огляд. Пацієнтка лягає на спину і піднімає ноги, зігнувши їх у колінах (як на гінекологічному кріслі). На спеціальний датчик надягається презерватив та наноситься невелика кількість гелю, після чого він вводиться в піхву на 4-5см. Процедура не викликає жодних неприємних відчуттів, адже наконечник датчика за розміром навіть менший за стандартні гінекологічні дзеркала та розширювачі.

 

Інтерпретація результатів обстеження

Розшифровка отриманих результатів УЗ-діагностики проводиться на місці лікарем, що проводив обстеження. Він складає офіційний висновок, який ви отримуєте на руки. До того ж в клініці зберігаються результати ваших обстежень і ви зможете отриманих в будь-який зручний для вас час. Також вам повідомлять, якщо вам буде потрібна якась додаткова діагностика чи аналізи.

 

Де пройти УЗД органів малого тазу у Львові?

Пройти ультразвукову діагностику запрошує клініка «ЛеоДерм» у Львові.  Запишіться на прийом в «ЛеоДерм» вже сьогодні!

section image
Prices
УЗД органів малого тазу
УЗД органів малого тазу
350 грн
Reviews
There is no reviews yet. Fix it, write your own review
Leave a review