Біопсія шийки матки – це гінекологічна маніпуляція, під час якої з шийки матки береться невелика ділянка епітелію, необхідна для лабораторного аналізу (гістології). У випадку біопсії шийки матки, лікарі-гінекологи досить часто проводять цю процедуру для підтвердження або спростування можливого діагнозу.
З допомогою біопсії шийки матки, і можна підтвердити або спростувати такі діагнози: запалення, ерозія шийки матки, передраковий стан, рак шийки матки.
Лікар гінеколог може провести біопсію у випадку, якщо:
Найбільш сприятливим для біопсії шийки матки є період з 7 по 10 день циклу (рахуючи від дня початку місячних). Рекомендовано проводити процедуру одразу по закінченні критичних днів, у такому випадку ранка на шийці встигне затягнутись до наступної менструації.
У лікарів-гінекологів є кілька рекомендацій стосовно того, як підготуватись до даної діагностичної процедури. Підготовку потрібно розпочати за 2-3 дні до відвідин лікаря. В цей період не можна:
Перед відвідуванням лікаря прийміть душ (не використовуючи гелі для інтимної гігієни, краще взяти звичайне дитяче мило) та дотримайтесь всіх правил особистої гігієни.
В стандартний набір аналізів перед забором тканин:
Біопсія шийки матки під час вагітності може бути проведена лише у виняткових випадках, коли гінеколог вважає, що підозрілі зміни в шийці матки вимагають негайної діагностики і не можуть почекати до пологів.
Ерозія – найбільш часте захворювання шийки матки. Біопсія використовується для підтвердження цього діагнозу. Як показують практика – в 90% випадків підтверджується діагноз «ерозія», інші 10% свідчать про захворювання: хронічний цервіцит, дисплазія.
Процедура проведення забору тканин повністю залежить від виду біопсії, який був обраний лікар. Загальну картину можна відобразити наступним чином: сама процедура займає не більше 5 хвилин і проводиться на гінекологічному кріслі. При необхідності лікар може ввести знеболююче, але все залежить від больового порогу пацієнтки. В ході процедури підозрілі ділянки шийки будуть видалені і спрямовані на гістологічне дослідження. Після процедури проводиться тампонада піхви з допомогою тампона, змоченого в 3% розчині перекису водню.
Майже в усіх жінок після біопсії спостерігаються кров’янисті виділення протягом 2-7 днів, не варто лякатись, це в межах норми. В цей період ні в якому разі не можна користуватись тампонами, лише гігієнічними прокладками! Також після забору тканин деякі пацієнтки відчувають біль внизу живота або в глибині піхви, як правило, за кілька днів він зникає. Якщо у пацієнтки після процедури підвищилась температура (вище 37,5) і тримається декілька днів, варто повідомити про це лікаря!
Лікарі рекомендують утриматись від статевого життя протягом 7 днів після процедури або до повного припинення кров’янистих виділень. У разі необхідності лікар може подовжити цей термін до 2-3 тижнів.
Правильну інтерпретацію отриманих результатів може дати лише лікар-гінеколог, не намагайтесь зробити це самостійно.
Пройти біопсію шийки матки у Львові можна в клініці «Леодерм». У нас працюють досвідчені лікарі, які зроблять все, щоб ви відчули мінімум дискомфорту під час процедури, а результати обстеження прийшли якнайшвидше. Ми гарантуємо кваліфіковану допомогу, доброзичливе ставлення і індивідуальний підхід до кожної пацієнтки. Записатись на прийом можна за контактними номерами телефонів. Ми працюємо щодня, окрім неділі. Дзвоніть!