+38 (097) 243-01-23
Записатися
м. Львів, пр. Червоної Калини 29А

Для того, щоб обстежити свої груди необов’язково мати направлення від гінеколога, ви можете пройти діагностику самостійно у разі, якщо є певні скарги на їх стан або ж з профілактичною метою. Зокрема подібну послугу надає клініка «ЛеоДерм».

Показання до УЗД молочних залоз скарги: 

  • хворобливі відчуття та дискомфорт, набухання грудей та виділення з сосків;
  • видима зміна форми однієї або обох грудей;
  • збільшення лімфатичних вузлів під пахвами;
  • несиметричність молочних залоз (якщо це не спостерігалось раніше);
  • зміна зовнішнього вигляду соска (утягнутість, еродованість, несиметричність, ущільненість);
  • при пальпації грудей відчувається ущільнення з будь-якого боку;
  • болісна менструація;
  • при піднятті рук вгору, на одній з залоз з’являються «ямочки»;
  • зміна кольору, текстури шкіри навколо грудей, шелушіння.

Будь-який з цих симптомів є приводом, щоб пройти УЗД молочних залоз.

Також лікар може направити пацієнта на діагностику у разі, якщо необхідно:

  • оцінити стан молочних залоз вагітних, жінок, які годують груддю та тих, хто планує вагітність;
  • обстежити виявлене під час огляду новоутворення;
  • оцінити стан грудей після травми або під час запального процесу (маститу);
  • обстежити лімфатичні вузли (пахвові, над- і підключичні);
  • оцінити ефективність терапії при лікуванні дисгормональних захворювань.

Які хвороби визначаються за допомогою УЗД грудей?

Ультразвукова діагностика дозволяє виявити такі захворювання, як рак молочної залози. За певними діагностичними критеріями УЗ-діагностика є більш інформативнішою за мамограму та інші форми обстеження. Крім того, більше половини первинного діагностування захворювання припадає саме на ультразвукове обстеження. Гінекомастія (у чоловіків) дозволяє диференціювати вид гінекомастії (справжня чи помилкова), що є ключовим у лікуванні та попередженні розвитку раку грудей. Кісти молочної залози і фіброзно-кістозна мастопатія. УЗ-діагностика допомагає точно визначити форму, розмір та розташування новоутворення, а також зафіксувати зміни у лімфовузлах. Диференціація лактазу та маститів, що допомагає у визначенні правильної програми лікування.

Як проходить УЗД молочних залоз?

Сама діагностика грудей не займе більше 20 хвилин. Після того, як ви зручно розміститесь на кушетці лікар нанесе на груди прозорий гель та з допомогою спеціального датчика огляне їх. Крім молочних залоз, лікар також оглядає лімфатичні вузли під пахвами та надключичні, підключичні і передні грудні лімфовузли.

Коли робити УЗД молочних залоз?

Для більш об’єктивної оцінки стану грудей обстеження потрібно проходити в певні дні менструального циклу. Це пов'язано з тим, що більшість патологій грудей чутливі до зміни гормонального фону.

Як правильно розрахувати день приходу?

Мамологи та лікарі ультразвукової діагностики рекомендують робити ультразвукову діагностику в такі дні:

  • на 5-12 день при циклі в 28 діб;
  • на 7-14 день, якщо тривалість циклу більше.

Однак, якщо вас турбують болі або ви виявили у себе в грудині ущільнення, день приходу на обстеження не має значення, головне зробити це якнайшвидше.  День менструального циклу не має значення для жінок, що годують груддю, приймають гормональні контрацептиви, а також жінок з менопаузою (всі ці фактори впливають на рівень гормонів в організмі жінки).

Важливо! Для того щоб вчасно помітити розвиток патології, ультразвукове обстеження рекомендовано проходити,як мінімум, 1 раз на рік, а після 50 років – двічі на рік.

Що краще: мамографія чи УЗД молочних залоз. В чому різниця?

Більшість простих людей не бачить різниці між мамографією та ультразвуковою діагностикою, проте, вона існує. Передусім, мамографія належить до рентгенологічних методів обстеження, а УЗД – до ультразвукових. УЗ-діагностика не має променевого навантаження, тому може застосовуватись для обстеження вагітних та жінок, що годують груддю. Крім молочних залоз з допомогою УЗД можна обстежити прилеглі лімфатичні вузли. Водночас мамографія найкраще підходить для діагностики новоутворень у внутрішніх протоках залоз. Мамомграфія і УЗД не є взаємовиключаючими методиками, вони доповнюють одна одну. Який саме метод обстеження обрати визначає лікар.

Де можна зробити УЗД молочних залоз у Львові?

Досвідчені лікарі пропонують вам свої послуги в клініці «ЛеоДерм» у Львові. Діагностичний апарат Philips ClearVue 650 дозволяє розпізнати навіть найдрібніші новоутворення в залозі.  Записатись на прийом в клініку «ЛеоДерм» можна за контактними номерами телефонів. Приходьте, ми гарантуємо кваліфіковану допомогу.

section image
Ціни
УЗД грудей
УЗД молочних залоз
550 грн
Відгуки
Відгуків немає. Виправте це, залишайте свій відгук
Залишити відгук