УЗД малого тазу є найбільш доступним та інформативним методом дослідження при підозрі на патології репродуктивних органів у жінок. Ультразвукова діагностика дозволяє максимально швидко отримати точні результати обстеження і розпочати лікування.
На сьогоднішній день для обстеження органів малого тазу у жінок використовується:
Показаннями для проходження ультразвукової діагностики у жінок є:
Трансвагінальне УЗД допомагає оцінити стан ендометрію (внутрішньої оболонки матки) та яєчників. Часто УЗ-діагностика малого тазу використовується для виявлення хвороб сечовидільної системи.
Оптимальний час для проходження УЗД органів малого тазу у жінок визначається залежно від мети діагностики. Для обстеження матки і її придатків, полікістозу, ерозії та інших захворювань найкращим часом є перші 7-10 днів менструального циклу. Якщо є підозра на появу міоми, обстеження проходять одразу після закінчення місячних. Ендометріоз діагностується перед менструацією. Якщо мова йде про планування вагітності, оптимальним часом для ультразвуку є 5, 9, і 14-17, дні менструального циклу.
У всіх вище перерахованих випадках терміни можуть коригуватись у відповідності до особливостей менструального циклу. Профілактичне обстеження малого тазу рекомендовано проходити не рідше 1 разу на рік.
Правила підготовки цього виду діагностики є такими ж, як і при обстеженні органів черевної порожнини. Вона проводиться на порожній шлунок та кишечник, тому за 3 дні перед проходженням обстеження необхідно притримуватись дієти, яка виключає всі продукти, що сприяють газоутворенню в кишечнику (бобові, капуста, яблука, кисломолочні продукти і т.п.). Лікарями рекомендований прийом активованого вугілля і ферментних препаратів. Важливо, щоб на час обстеження пряма кишка була порожньою. Трансабдомінальне УЗД краще проходити з повним сечовим міхуром, у такому випадку полегшується візуалізація матки, яєчників, передміхурової залози і стінок сечового міхура.
Пацієнт лягає на спину, попередньо знявши весь одяг та прикраси з обстежуваної ділянки. Лікар наносить на шкіру спеціальний прозорий гель, що покращує її контакт з датчиком сканера. Сканер притискається до обстежуваної ділянки, при цьому звукові хвилі проникають в тканини під різними кутами, що допомагає прицільно розглянути необхідний орган.
Трансвагінальне УЗД дещо нагадує гінекологічний огляд. Пацієнтка лягає на спину і піднімає ноги, зігнувши їх у колінах (як на гінекологічному кріслі). На спеціальний датчик надягається презерватив та наноситься невелика кількість гелю, після чого він вводиться в піхву на 4-5см. Процедура не викликає жодних неприємних відчуттів, адже наконечник датчика за розміром навіть менший за стандартні гінекологічні дзеркала та розширювачі.
Розшифровка отриманих результатів УЗ-діагностики проводиться на місці лікарем, що проводив обстеження. Він складає офіційний висновок, який ви отримуєте на руки. Також вам повідомлять, якщо вам буде потрібна якась додаткова діагностика чи аналізи.
Пройти ультразвукову діагностику запрошує клініка «ЛеоДерм» у Львові. Запишіться на прийом в «ЛеоДерм» вже сьогодні!