Насправді існує величезна кількість доброякісних новоутворень на шкірі. Вони не несуть небезпеки для здоров’я, але викликають дискомфорт з естетичної точки зору. Один з таких новоутворів є ксантелазма.
Ксантелазма – це невелике доброякісне новоутворення, яке має колір від блідо-жовтого до оранжевого, та найчастіше формується на верхніх повіках. Бляшки можуть бути одиничні та множинні. Вони не приносять фізичного дискомфорту і не схильні до переродження у злоякісні новоутвори. Видалення ксантелазм носить виключно естетичний характер.
Основною причиною виникнення лікарі-дерматологи називають порушення ліпідного обміну, що виникає внаслідок низки захворювань:
Лікарі-дерматологи зазначають, що для максимально ефективного усунення ксантелазм, а також уникнення рецидивів у майбутньому, необхідно знайти першопричину появи новоутворень.
В сучасній косметології широко використовується лазерне видалення ксантелазми повік та видалення за допомогою радіоножа: обидві процедури мало травматичні та доступні за ціною.
Видалення ксантелазми лазером – одна з найефективніших та найбезпечніших методик. Лазерний промінь впливає лише на патологічні тканини і не поширюється на здорові, завдяки чому вдається повністю позбутися новоутвору і виключити ймовірність формування рубців або шрамів. Після процедури не потрібне тривале відновлення, вже за кілька днів можна повернутися до звичного ритму життя.
Перед лазерним видаленням лікар-дерматолог проводить візуальний огляд, при необхідності дерматоскопію, враховує наявність протипоказань і лише після цього проводить процедуру. Саме видалення ксантелазми лазером займе близько 10-15 хвилин. Головною перевагою цього варіанту є те, що лазер впливає лише на певну ділянку шкіри. Процедура проходить під місцевим знеболенням. Спочатку шкіру обробляють антисептиком і після приступають до видалення наросту лазерним променем. Потім область розташування ксантелазми знову знезаражують. На місці бляшки залишається незначний слід, який зникає вже через 1-2 тижні.
Радіохвильове видалення ксантелазм за своїм принципом схоже на дію лазера. За допомогою радіохвиль робиться невеликий надріз і новоутворення акуратно видаляються. Процес підготовки та проведення процедури аналогічний до описаного вище.
Вибір того чи іншого методу залишається на розсуд лікаря-дерматолога. Однак обидва методи є однаково ефективними та малотравматичними.
Кірка, утворена на місці ксантелазми, самостійно відпадає через 1-2 тижні після процедури. Її не можна здирати чи пошкоджувати будь-яким іншим чином. У період відновлення слід уникати перебування на сонці, відмовитися від відвідування солярію, сауни, лазні. Перед виходом надвір слід наносити сонцезахисний крем.
Якщо ви хочете безпечно видалити ксантелазму у Львові, зверніться до клініки «ЛеоДерм». У нашому медичному центрі працюють кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом. Записатися на процедури можна за вказаними номерами телефону.