Будь-яке новоутворення на шкірі за певних умов може стати потенційно небезпечним — надмірне опромінювання ультрафіолетом, генетична схильність можуть запускати процеси малігнізації (переродження клітин в злоякісні). З іншого боку, прожити з родимкою можна все життя і не мати з нею жодних проблем — для цього достатньо проходити профілактичні огляди у дерматолога та виконувати всі його рекомендації. Лікарі-дерматологи клініки Леодерм у Львові розповідають, коли рекомендоване видалення родимок, які методи використовуються та чому так важливо робити діагностичну біопсію.
Чи можна видалити родимку на обличчі чи тілі, якщо лікар після огляду та дерматоскопії вважає її абсолютно безпечною? Так, звісно. У сучасній дерматології використовують методи видалення доброякісних утворень на шкірі, які викликають естетичний дискомфорт у пацієнта. Це можуть бути невуси на обличчі чи відкритих ділянках тіла.
У профілактичних цілях видалення невусів проводиться, якщо вони локалізуються на шкірі в місцях, де можуть травмуватися деталями одягу, прикрасами чи під час виконання звичайних побутових справ, фізичної активності і тим самим створювати дискомфорт.
Що стосується медичних показань, видалення родимок на обличчі та тілі рекомендовано у випадках, коли під час огляду та дерматоскопії виявляються ознаки переродження в меланому, ознаками якої можуть бути:
Перед тим, як видалити родимки, лікар збирає сімейний анамнез. Якщо у пацієнта є родичі, які страждали на меланому або інші види шкірного раку, ризик розвитку подібних проблем може бути підвищеним. У таких випадках регулярне обстеження шкіри, консультації з лікарем та своєчасне видалення новоутворення допоможуть зупинити захворювання.
Шукаєте, де безпечно видалити родимку у Львові? У клініці Леодерм видалення проводять двома методами — хірургічним та радіохвильовим.
Хірургічне видалення родимок — оптимальний метод для великих новоутворень на тілі або невусів будь-якої локалізації з високим ризиком переродження в рак. Лікар скальпелем висікає утворення та невелику ділянку здорової шкіри, тим самим зменшуючи ризики залишити в тканинах злоякісні клітини. Після висічення на операційну рану накладаються шви, тому після повного заживлення може утворюватися неглибокий рубець.
Радіохвильове видалення родимок — метод, альтернативний хірургічному втручанню, де натомість скальпеля використовується радіоніж. Під дією радіохвиль високої частоти новоутворення випаровується, а судини коагулюються. Цей метод безболісний та безкровний, вкрай рідко приводить до формування рубців
Як виглядає родимка після видалення? Залежно від методу лікування, на її місці на шкірі з'являється ранка різної глибини, яку необхідно обробляти призначеними препаратами. Після загоєння на її місці утворюється скоринка, яка через деякий час сходить, шкіра повністю регенерується. Скільки заживає рана після видалення родимки, залежить від розміру новоутворення та індивідуальних особливостей організму.
Перед тим, як видалити родимку на обличчі чи тілі, лікар проводить дерматоскопію. Це сучасний метод діагностики шкірних утворень за допомогою спеціального приладу – дерматоскопа. Дерматоскопія дозволяє детально оглянути поверхню родимки та її структуру на глибших рівнях, що недоступно неозброєному оку лікаря.
Після видалення родимки у Львові дерматолог рекомендує проводити гістологічне дослідження. Біопсія – це діагностична процедура, під час якої береться зразок тканини для детального лабораторного аналізу. Цей метод дозволяє виявити структурні зміни клітин і визначити, чи є утворення доброякісним або злоякісним. Навіть якщо родимка виглядала звичайною, лише гістологічний аналіз може підтвердити її безпечність або виявити ознаки меланоми. Біопсія також допомагає встановити, чи було видалення проведене повністю, що запобігає можливим рецидивам і ускладненням.
Біопсія після видалення родимки є важливим діагностичним етапом, оскільки дозволяє визначити, чи містило утворення злоякісні клітини, а рання діагностика раку шкіри значно підвищує шанси на успішне лікування.
Якщо ви маєте родимки на шкірі, візьміть за правило проходити профілактичні огляди у дерматолога, навіть якщо новоутворення вас не турбують. Запишіться на консультацію в клініку Леодерм у Львові, пройдіть дерматоскопію та дізнайтеся, скільки коштує видалити родимку та чи варто робити це взагалі і яким методом.