Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

1. Не слід використовувати місцеві антибіотики у разі колонізації або інфікування. Антибіотики не проникають у шар біоплівки в ложі рани. Замінити можна антисептиками та  пов’язками, що містять антибактеріальні речовини (наприклад, сульфадіазин срібла).

2. Не потрібно наносити на рани перекис водню та борну кислоту, оскільки вони руйнують здорові клітини в межах рани.Натомість можна використовувати хлоргексидин, що при тривалому використанні - посилює стійкість до золотистого стафілокока та синьогнійки.

3. Пов’язки та антисептики повинні бути фармацевтично сумісними, наприклад Бетадин не використовувати з покриттями зі сріблом, Октенідином.

4. Не можна використовувати антисептики на основі полігексаніду (пронтосан) чи октенідину (октенісепт) на рани з відкритими хрящами чи кістками.

5. Не можна використовувати компресійну терапію при ішемічних ранах (виняток компресії нижньої кінцівки компресійними бинтами чи компресійними медичними виробами з метою зменшення набряку і поліпшенню венозного відтоку при лікуванні венозних виразок).

6. Сухий некроз не можна видаляти в ішемізованих ранах.

7. Рани не повинні бути мокрими. Мити рани милом, обробляти розчинами антисептиків - так, але не замочувати їх)

8. У разі глибоких, сильно ексудуючих або інфікованих ранах, слід використовувати комбінацію пов‘язок у вигляді «сендвічу».

9. Терапія ран повинна включати дієтотерапію (достатнє збалансоване харчування).

10. Стан рани слід регулярно контролювати.

 

Автор: Лікар-хірург Саян Галина Володимирівна.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.