Пролактин — лактотропний гормон, що виробляється передню долею ( лактотрофами) гіпофіза (така залоза в мозку). Невелика кількість цього гормону секретується іншими відділами мозку, молочними залозами, Т- лімфоцитами, децидуальною оболонкою матки та міометрієм. Регуляція гіпоталамо-гіпофізарною системою шляхом вивільнення дофаміну, який діє, як інгібітор ( тобто пригнічує) пролактину. Часто пацієнти цікавляться ним, і в гінекологічній практиці він відіграє дуже важливу роль.
Впливає пролактин на імунну, репродуктивну системи, бере участь у регуляції водно-електролітного балансу. Стимулює вироблення молока у молодих матусь, а в дівчаток-підлітків сприяє росту молочних залоз. Тому дуже важливо, щоб даний гормон поводився чемно. Підвищений рівень пролактину (у жінок і чоловіків) є найбільш поширеною причиною безпліддя.
Є два види гіперпролактинемії (підвищення даного гормону) — функціональна і органічна (патологічна). Функціонально ( у здорових людей) він може підвищуватися у таких випадках:
Тому дуже важливо досліджувати даний гормон в правильний день МЦ та не вживати перед здачею вище перелічених препаратів.
Автор: Лікар акушер-гінеколог Фурдас Наталія Валеріївна.