Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

Сучасна косметологія дає можливість обрати дієвий засіб від пігментних плям на шкірі залежно від індивідуальних особливостей людини. Лікарі-косметологи клініки Леодерм підходять до розв'язання цієї проблеми комплексно: гарний ефект досягається завдяки поєднанню технік, які пригнічують надмірний синтез меланіну та розщеплюють вже утворену гіперпігментацію.

Що таке пігментація?

Не існує людини, у якої б не було пігментних плям. Дослідивши свою шкіру, можна неозброєним оком побачити плями, які не відчуваються на дотик, але виділяються забарвленням. Поодинокі чи групові пігментні плями можуть бути вродженими чи набутими, розміщатися на різних ділянках шкіри, мати різну форму та розміри, а також колір від світло-бежевого до темно-коричневого.

Пігментація шкіри — це скупчення меланіну через неконтрольований його синтез та порушення рівномірного розподілу. Цей пігмент відповідає за забарвлення шкірного покриву, волосся та очей. Порушення пігментації (меланогенезу) може проявлятися на фоні хвороб і бути їхнім симптомом або виникнути як самостійний косметичний дефект. Класифікація патології досить широка і саме від її характеристик залежить як проводиться видалення пігментних плям.

Види пігментації

За причиною виникнення пігментовані новоутворення розділяють на дві великі групи:

  • конституційні — це вроджені або спадкові пігментні плями, які виникають незалежно від зовнішніх факторів;
  • факультативні — виникають під дією внутрішніх та зовнішніх факторів. 

Для ефективного позбавлення пігментації шкіри набутого характеру важливо виявити та усунути причину її виникнення. 

Існує градація залежно глибини скупчення меланіну — епідермальні (поверхневі), дермальні (серединні) та змішані пігментні плями на шкірі.

Пігментація на тілі чи обличчі буває таких видів:

  1. Ластовиння — пігментні плями на обличчі, плечах, спині, зоні декольте, шиї (на ділянках, які найчастіше підпадають під дію УФ-випромінювання). Ластовиння має різне забарвлення, частіше рудувате, округлу форму та нечіткі контури. Інтенсивність пігменту може залежати від пори року — навесні та влітку більш яскраве, взимку блідне або взагалі зникає.
  2. Мелазма — пігментні плями коричневого відтінку з чіткими контурами. Можуть мати різну форму та розміри. В основному локалізуються на обличчі — пігментація над верхньою губою (назолабіальна), на підборідді (мандибулярна) та в середній частині обличчя (центрофациальна). Переважно такі пігментні плями з'являються у жінок (тому їх появу пов'язують з гормональними змінами) і вкрай рідко у чоловіків.
  3. Лентиго — гіперпігментовані плями овальної форми з чіткими контурами від світло-бежевого до темно-коричневого кольору. Такі утворення з'являються переважно після довгого перебування на сонці на відкритих ділянках. У літніх людей пігментні плями на руках, щоках, лобі, вухах та на волосистій частині голови називають віковим лентиго. 
  4. Післятравматична та післязапальна гіперпігментація. Локалізуються такі пігментні плями на ногах, руках, шиї та голові, у волоссі — на будь-яких ділянках, що були травмовані. 

Чому з'являються пігментні плями?

В основі гіперпігментованих плям закладений активний синтез меланіну. Спровокувати порушення цього процесу можуть різноманітні фактори. 

Найпоширеніші причини пігментних плям на обличчі та тілі:

  • системні, аутоімунні, ендокринні та онкологічні захворювання;
  • генетична схильність;
  • недозований вплив ультрафіолету, відсутність ефективного захисту від сонячних променів;
  • фотодерматит — підвищена чутливість до сонячного випромінювання;
  • гормональні зміни, пов'язані зі статевим дозріванням, вагітністю, клімаксом;
  • механічне, термічне та хімічне пошкодження шкіри;
  • вікові зміни;
  • прийом лікарських препаратів;
  • дефіцитні стани;
  • хронічний стрес.

Посилений синтез меланіну з подальшим утворенням гіперпігментованих плям можуть спровокувати неправильно проведені косметичні процедури та недотримання рекомендацій лікаря-косметолога у період реабілітації.

Як вивести пігментні плями на обличчі та тілі?

Обираючи засоби від пігментації на обличчі чи тілі, лікар-косметолог керується наступним:

  • причина естетичної проблеми;
  • вік;
  • особливості здоров'я та стану організму;
  • тип та місце розміщення;
  • фототип та стан шкіри.

В клініці Леодерм у Львові практикують комплексний підхід, наприклад, лазерне видалення пігментації поєднують з професійними косметичними засобами для отримання гарного результату і профілактики рецидиву.

Способи видалення пігментних плям

Як позбутись пігментації на обличчі чи тілі? В Леодерм пропонують безпечні на ефективні методи усунення гіперпігментації.

Видалення пігментних плям лазером Lumecca

Технологія IPL — видалення пігментації лазером. Метод ефективний при поверхневій і серединній гіперпігментації, використовується для покращення стану шкіри на обличчі, тілі. IPL-терапія — це вплив на меланін імпульсами, які нагрівають і розщеплюють його, при цьому лазер абсолютно не взаємодіє з іншими клітинами та тканинами. 

Lumecca використовується для видалення таких типів пігментних плям:

  • ластовиння на обличчі, плечах, руках;
  • пігментні плями на спині, плечах, руках та інших ділянках тіла, які виникли через хвороби, травми та запалення;
  • вікові плями на шкірі.

Для отримання кращого результату IPL-терапію поєднують з пілінгами.

Хімічні пілінги 

Як працює пілінг від пігментації? У складі препаратів для хімічних пілінгів є кислоти, які зупиняють надмірний синтез меланіну у шкірі та руйнують плями, що вже утворились:

  1. Комбінований пілінг Джесснера. До складу препарату входить коєва кислота, яка блокує синтез пігменту. Окрім неї до складу входять лимонна, молочна та саліцилова кислоти, вони запускають процеси регенерації, зволожують та  тонізують шкіру, мають омолоджуючий ефект.
  2. Пілінг PRX-T33. Цей препарат також включає коєву кислоту, тому ефективно пригнічує синтез меланіну. Також до складу входить трихлороцтова кислота та перекис водню, які усувають запалення, сприяють регенерації шкіри.
  3. Ретиноєвий пілінг. До складу препарату входить висококонцентрований ретинол. Окрім блокування меланіну ретинол стимулює синтез колагену та гіалуронової кислоти, тому приємним бонусом процедури є омолодження та покращення тургору шкіри. 

Пілінги можна робити в осінньо-зимній період, оскільки вони тимчасово послаблюють захисний бар'єр шкіри, що робить її більш вразливою до ультрафіолету. А це може спровокувати зворотний результат — викликати утворення пігментованих плям на шкірі. 

Інʼєкції полінуклеотидів

Препарати на основі нуклеїнової кислоти використовуються в косметології для омолодження та регенерації шкіри. Але в спектр її дії входить боротьба з гіперпігментацією. Ін'єкції полінуклеотидів знижують синтез меланіну у шкірі та підвищують захисні властивості клітин відносно ультрафіолетового випромінювання. Такі ін'єкції ефективні навіть при застійних пігментних плямах з високою концентрацією меланіну. Препарати  додатково зволожують, підвищують еластичність шкіри, усувають запалення та мають антиоксидантну дію.

Додаткові косметичні засоби

Сироватки, лосьйони, креми від пігментації — косметичні засоби, які рекомендуються для догляду за шкірою, схильною до утворення пігментних плям. Вони можуть входити у комплекс лікування, покращуючи результати лазерного видалення чи пілінгу. А також використовуються для профілактики рецидиву. 

Креми від пігментних плям у своєму складі мають компоненти, що регулюють синтез меланіну та здатні його розщеплювати — коєва, азелаїнова, лимонна та гліколева кислоти, вітамін С, ретинол тощо.

У клініці Леодерм у Львові лікарі-дерматологи, враховуючи попередній досвід лікування, підберуть оптимальний метод видалення пігментних плям. Запишіться на консультацію вже зараз щоб дізнатися більше про ефективні та безпечні методи вирішення цієї проблеми.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.