Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

Стриї не становлять небезпеки для здоров'я, не викликають будь-яких дисфункцій організму і розглядаються лише як естетичний дефект. Але через виражену естетичну непривабливість розтяжки можуть вплинути на психічний стан людини. Здебільшого стриї викликають занепокоєння у жінок та молодих дівчат, стають причиною заниженої самооцінки  та замкнутості. Якщо сприйняти себе не вдається, варто звернутися до лікарів-косметологів та дізнатися, як позбутись розтяжок на тілі та знизити ризики їх повторного виникнення на шкірі.

Що таке розтяжки?

Розтяжки на шкірі — це різновид атрофічних рубців. Вони виникають на різних ділянках, але переважно там, де є жирові відкладення. Це поодинокі або чисельні смуги на шкірі різної ширини, глибини та забарвлення — залежно від давності та причини утворення. При тактильному контакті вони відчуваються як заглиблення з нерівними краями — борозни. Вкрай рідко можуть викликати неприємні відчуття —  свербіти чи трохи пекти. Через порушення вироблення пігменту меланіну ці ділянки шкіри не засмагають, тому влітку більше візуалізуються.  

Видалення розтяжок в домашніх умовах неможливе, оскільки косметичні засоби не спроможні запустити глибинні процеси регенерації шкіри. Такі засоби рекомендовані для профілактики та як допоміжні у складі комплексного лікування — лазерного шліфування, мікроголкового RF ліфтингу та інших апаратних методик 

Від чого з'являються розтяжки?

Стриї на шкірі — це пошкодження (мікророзриви) дерми, спровоковані надмірним її розтягненням, через що колаген та еластин руйнуються, а нові білки не синтезуються. Розтяжки на тілі у чоловіків, жінок та навіть дітей у кожному випадку мають індивідуальні причини виникнення. Тригерами для утворення є гормональна перебудова, надмірне розтягнення через зайву вагу чи фізичні навантаження, хвороби та медикаментозна терапія, вікові зміни. 

Перед тим, як позбутись розтяжок на животі, грудях чи ногах, варто розібратися у причинах їх утворення:

  1. Гормональні зміни, дисбаланс — стани, які властиві вагітним, підліткам. Розтяжки при вагітності  та в пубертатний період, при ендокринних захворюваннях, після гормональної терапії виникають через підвищений рівень кортикостероїдів. Вони блокують синтез фібробластів шкіри, які своєю чергою беруть участь у виробленні колагену.
  2. Клімакс. У цей період дефект виникає через подвійний удар — зміна гормонального фону та набір зайвої ваги. У зрілих жінок шкіра, яка втратила свою еластичність, легко “тріскається” при розтягненні.
  3. Вага. Коливання маси, швидкий її набір чи втрата, зловживання монодієтами.
  4. Набір м'язової маси. У спортсменів розтяжки з'являються під дією двох факторів — збільшення об'ємів та прийом стероїдних препаратів. Також роль відіграє механічне розтягнення шкіри в окремих ділянках під час повторювань вправ.
  5. Синдром Іценка-Кушинга. Це захворювання супроводжується надмірним синтезом кортизолу. Через цей гормон шкіра втрачає еластичність, тож розтяжки можуть з'являтися навіть на обличчі.
  6. Хвороба Марфана. Захворювання, яке супроводжується змінами структури шкіри.

Розтяжки на шкірі можуть з'явитися через вікові зміни, оскільки з віком синтез еластину та колагену сповільнюється, та через генетичну спадковість.

Розтяжки під час схуднення

Правильне схуднення передбачає повільне зниження ваги з закріпленням ефекту. У цей період важливо усунути фактори, які можуть спровокувати розтяжки на шкірі:

  • стрімке схуднення через надмірний дефіцит калорій;
  • дефіцит вітамінів та мінералів через незбалансований раціон;
  • недотримання питного режиму;
  • зриви, через які виникають коливання ваги;
  • гормональні стрибки.

На початку лікування ожиріння необхідно проконсультуватися з лікарем щодо профілактики або як забрати розтяжки на шкірі, поки вони “свіжі” та піддаються корекції. Клініка Леодерм пропонує новітню технологію усунення стрий на тілі — BI-ONE Life Touch Therapy. В основі цього методу тепловий вплив на клітини, завдяки якому в них відбуваються наступні процеси:

  • вироблення еластику, колагену та гіалуронової кислоти;
  • синтез фібробластів;
  • утворення нових кровоносних судин

Цей метод забезпечує дуже гарні результати — розтяжки на шкірі не просто зменшуються, а стають чутливими до УФ-променів та здатні засмагати.

Розтяжки під час вагітності та після пологів

Розтяжки у вагітних — це дуже розповсюджена проблема. Найчастіше стриї утворюються на животі та грудях через збільшення об'ємів цих ділянок. Але майбутні матусі, які не набрали зайву вагу, також можуть по собі знати, як виглядають розтяжки на ногах, руках чи сідницях.  Розтяжки після вагітності виникають через гормональне перелаштування організму, харчування, зменшення фізичної активності. Близько 70% вагітних стикаються з проблемою навіть при незначному наборі ваги, знають, як виглядають розтяжки на грудях під час та після лактації.

Розтяжки на шкірі у підлітків

Розтяжки на тілі у підлітків виникають через гормональну перебудову та фізичний розвиток. У віці 14-16 років відбувається активне формування по чоловічому та жіночому типу, періоди активного росту у них можуть чергуватися з набором ваги.

  • У дівчаток-підлітків стають ширшими стегна, через що можуть з'являтися червоні розтяжки на ногах, сідницях. 
  • Розтяжки на спині у підлітків-хлопчиків  можуть утворюватися через те, що стають ширшими плечі.

Не всі підлітки стикаються з такою проблемою: важливу роль відіграє генетика, тип шкіри, правильність формування гормонального фону, швидкість зростання, схильність до зайвої ваги, харчування та фізична активність.

Якими бувають розтяжки?

Розтяжки — це ушкодження шкіри. Залежно шару, який було ушкоджено, вони бувають двох типів:

  • Епідермальні — обмежені верхнім шаром (епідермісом). Зазвичай це тоненькі білі смужки.
  • Дермальні  — ушкодження глибшого шару шкіри (дерми). Це більш широкі та глибокі борозни з контрастним забарвленням та текстурою. 

Залежно від цього критерію лікар-косметолог обирає метод як позбутися розтяжок, щоб отримати максимально гарний ефект. 

Який вигляд мають розтяжки?

Розтяжки на шкірі мають лінійну або смугоподібну форму, бувають поодинокі або у вигляді численних смужок. Залежно від стадійності вони змінюють свій колір та текстуру.

  • Рання стадія (утворення) — рожеві або червоні розтяжки, які чутливі до механічного або термічного впливу, еластичні та не грубі.
  • Друга стадія (деформація) — борозни стають ширшими та глибшими, набувають синього чи фіолетового забарвлення. 
  • Третя стадія (рубцювання) — перлинно-білі або білі розтяжки, добре відчуваються на дотик, на світлій шкірі майже не помітні, але на фоні засмаги набувають контрасту.  

Спосіб лікування розтяжок буде залежати від їхнього віку: свіжі утворення видалити простіше. 

Де можуть з'явитися розтяжки?

Теоретично стриї можуть з'явитися на будь-якій  ділянці, але частіше виникають в місцях, де шкіра тонша та ніжніша, піддається розтягненням. Де найчастіше виникають дефекти шкіри:

  • розтяжки на животі;
  • розтяжки на спині, плечах та руках;
  • розтяжки на грудях та під пахвами;
  • розтяжки на сідницях та поперечно-крижовому відділі;
  • розтяжки на стегнах.

При деяких захворюваннях розтяжки можуть з'являтися на шиї, в зоні декольте та навіть на обличчі. 

Як уникнути появи розтяжок?

В основі профілактики розтяжок — усунення тригерів. Людям, що схильні до різкої зміни ваги та з ендокринними захворюваннями,  вагітним жінкам, підліткам варто приділяти профілактичним мірам більше уваги. Що рекомендується:

  • контроль маси;
  • збалансоване харчування;
  • прийом колагену та вітамінно-мінеральних добавок;
  • дотримання водного режиму;
  • фізична активність;
  • зволоження шкіри — креми, лосьйони;
  • контрастний душ та масажі.

Вагітним жінкам необхідно носити підтримуючий бандаж та зручну білизну під час лактації. 

Як прибрати розтяжки?

Ефективних методів, як позбутись розтяжок в домашніх умовах, не існує, але вони можуть значно покращити результати лазерного шліфування.  Лікар дерматолог може порекомендувати  масажі та косметичні засоби, які допоможуть зробити розтяжки менш виразними, покращать текстуру, зупинять їх ріст за рахунок зволоження, зменшення запалення.

Лазерне шліфування розтяжок: що це?

Лазерна шліфовка розтяжок — це ефективний метод корекції стану шкіри у місцях рубцювання. Під дією лазера в тканинах відбувається цілий ряд процесів:

  • стимуляція синтезу колагену та еластину;
  • відновлення кровопостачання.

Завдяки цьому відбувається регенерація тканин шкіри, вони набувають природного кольору та текстури.

Клініка Леодерм спеціалізується на лікуванні розтяжок на шкірі. Лікарі-косметологи підберуть оптимальну процедуру для швидкого та ефективного усунення дефекту на тілі: 

Підтримати результат після лікування можна масажами та косметичними засобами — це сприяє синтезу колагену та гіалуронової кислоти:

  • креми з ретинолом (вітаміном А);
  • засоби з центеллою азійською;
  • гелі з концентратом алое.

В раціон треба ввести продукти з високим вмістом білків, цинку, вітамінів А, С і Д.

Як видаляють розтяжки лазером?

Лазерне видалення розтяжок на шкірі — це досить ефективний метод боротьби з косметичним дефектом, що не потребує підготовки та реабілітації. Вже під час консультації лікар-косметолог оцінить стан шкіри та підбере процедуру, що підійде саме вам. Для отримання кращого ефекту варто дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо домашнього догляду за шкірою.  

 

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.