Радіоліфтинг (безопераційна підтяжка шкіри) – апаратна процедура, при якій за допомогою радіохвиль впливають на підшкірну клітковину і дерму, в якій знаходяться фібробласти, що синтезують колаген необхідний для пружності та еластичності нашої шкіри.
В нормі в молодих людей колаген синтезується у фібробластах, він має форму лівозакрученої спіралі, яка агрегує в субфібрили і фібрили, волокна і пучки волокон. Волокна та пучки волокон переплітаються в різних напрямках, таким чином створюючи каркас в шкірі, який підтримує її пружність та еластичність. У молодому організмі переважає процес синтезу колагену над його розпадом; з віком ситуація змінюється – синтез колагену уповільнюється, шкіра стає менш пружною та еластичною, стає схильною до розтяжок та звисань, починають з’являтись дрібні зморшки.
Під час процедури RF (радіоліфтингу) хвиля радіочастотного діапазону проникає в глибокі шари шкіри і досягає волокон колагену, віддаючи їм частину своєї енергії за допомогою потужного теплового впливу. Ця енергія викликає скорочення волокон і забезпечує тим самим більш щільне прилягання шкіри до м’язів. Візуально шкіра після RF ущільнюється і скорочується, після теплового впливу помітно збільшується кровотік, а разом з ним і обмін речовин.
Результати при радіоліфтингу можна порівняти по результативності з хірургічною пластикою, однак при RF відсутній будь-який механічний вплив на шкіру чи її травмування. Слід підкреслити те, що розігрів дерми призводить до стимулювання утворення нових волокон колагену і фібробластів, це є явною перевагою радіоліфтинга над механічними способами підтяжки.
Результат від RF у більшості пацієнтів помітний відразу після першої процедури: шкіра стає більш підтягнутою, поліпшується її структура з подальшим наростанням ефекту протягом 2-4 місяців. Тривалість процедур радіоліфтингу залежатиме від зони, для якої його застосовують.