Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

Варто пам’ятати, що дисбактеріоз піхви може виникати, як супутня патологія більш серйозних венеричних хвороб, тому при появі симптомів, пройти огляд гінеколога однозначно варто.

Бактеріальний вагіноз – це жіноче захворювання, у чоловіків воно ніяк не проявляється, проте вони можуть бути переносниками інфекції.

 

Причини бактеріального вагінозу у жінок

До чинників, що провокують порушення мікрофлори піхви, відповідно, появу захворювання відносять:

  • зниження захисних сил організму;
  • порушення мікрофлори кишечника (зокрема, проникнення патогенних мікроорганізмів з анального отвору в піхву, наприклад, кишкової палички);
  • високий рівень стресу;
  • тривалий прийом антибіотиків або імунодепресантів;
  • прийом гормональних препаратів;
  • порушення гормонального фону, зокрема порушення менструального циклу;
  • вагітність, оскільки вона також впливає на рівень гормонів та стан мікрофлори;
  • інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • часте і безконтрольне спринцювання, через яке відбувається не лише вимивання шкідливих мікробів, а й корисної мікрофлори;
  • невчасне видалення внутрішньоматкової спіралі (більше 5 років);
  • незахищений секс та часта зміна сексуальних партнерів;
  • запальні процеси органів малого тазу, наявні або перенесені в минулому.

 

Описані фактори провокують порушення мікрофлори, що за несприятливих умов може стати причиною розвитку запальних захворювань статевих органів, післяопераційних інфекційних ускладнень, а у вагітних – виникнення передчасних пологів та післяпологового ендометриту.

 

Бактеріальний вагіноз: симптоми та діагностика

Основним симптомом бактеріального вагінозу є часті, кремоподібні виділення сірувато-білого або жовтого кольору зі специфічним неприємним запахом гнилої риби. Після статевого акту запах може посилюватись. В деяких випадках поява виділень може поєднуватись з печінням та свербежем. Однак, близько 50% жінок не мають видимих ознак баквагінозу.

Зверніть увагу, що атипові виділення з піхви можуть бути ознакою багатьох венеричних захворювань та інфекцій, тому не займайтесь самолікуванням і запишіться на прийом до гінеколога, де ви зможете здати всі необхідні аналізи. Бактеріальний вагіноз діагностується з допомогою мазка на мікрофлору.

 

З якими захворюваннями може бути пов’язаний баквагіноз?

Бактеріальний вагіноз може бути підґрунтям або ускладненням практично будь-якої ІПСШ: ВІЛ, гонорея, сифіліс, трихомоніаз, хламідіоз та ін.

Хвороба може розвиватись на фоні запальних процесів сечостатевої системи, таких як аднексит, вульвіт, кольпіт, цервіцит, ендометрит.

 

Бактеріальний вагіноз: лікування

Як лікувати бактеріальний вагіноз? Якщо причиною виникнення баквагінозу не є інфекція або запальний процес сечостатевої системи, захворювання може зникнути самостійно, після відновлення нормальної мікрофлори піхви. Але, якщо симптоми бактеріального вагінозу зберігаються протягом тривалого часу або поновлюються після проходження курсу терапії, хвороба потребує серйозного лікування і спостережень лікаря-гінеколога.

В подібних випадках, передусім, проводиться лікування патології, що спровокувала розвиток баквагінозу, а вже потім – відновлення нормальної мікрофлори піхви. Нормалізація мікрофлори полягає в усуненні надмірної кількості умовно-патогенних бактерій.

 

Лікування бактеріального вагінозу у Львові

При перших же ознаках захворювання запишіться на прийом в клініку «ЛеоДерм» у Львові, наші лікарі проведуть швидке обстеження та поставлять діагноз, лише після цього можна починати правильне лікування бактеріального вагінозу. Крім того, в клініці ви зможете пройти профілактичний огляд на кріслі. Попіклуйтесь про себе разом з «ЛеоДерм», запишіться на прийом.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.