+38 (097) 243-01-23
Записатися

Які бувають патч-тести на алергію?

Аплікаційний тест на алергію у Львові проводиться для діагностики дерматитів. За результатами дослідження виявляється подразник та призначається ефективне лікування, що дозволяє запобігти проявам хвороби в майбутньому.

Залежно від набору алергенів, аплікаційні шкірні проби на алергію (патч-тести) поділяються на різні серії:

  • «Атопік-10» та «Атопік-20» включає побутові алергени, що можуть викликати атопічний дерматит у дорослих та дітей різного віку;
  • «Європейська базова» S-1000 є набором з 30 найбільш поширених в Європі хімічних речовин, які містяться в різноманітних фарбах і барвниках;
  • «Нігті Мет-Акрилати» MN-1000 — серія складається з 10 зразків речовин та сполук, які використовують у виробництві фарб, пластмас, матеріалів для зубних протезів, а також містяться в акрилових (нарощених) нігтях;
  • «Перукарська» Н-1000 — набір містить 37 варіантів барвників, стабілізаторів, металів, консервантів, що можуть спричинити подразнення під час роботи в перукарнях або при використанні засобів для волосся;
  • «Побутова хімія» СН-1000 — тест на алергію шкіри складається з 20 хімічних речовин та сполук, які викликають дерматит при взаємодії людини з поліролями, миючими засобами, іншими побутовими продуктами;
  • «Стоматологічна» DS-1000 — містить 40 алергенів, що використовуються в пластмасах для зубних протезів, матеріалах для пломбування, і контакт з якими може виникнути під час надання стоматологічної допомоги;
  • «ТОП-3 Метали» МЕ-3 — є набором з 3 металів (нікель, кобальт, хром), що найчастіше викликають алергічний контактний дерматит.

Як роблять патч-тести на алергію?

Перед початком діагностики лікар проводить консультацію та підбирає патч-тест на алергію з вмістом відповідних речовин. Під час першого візиту на спині пацієнта фіксуються пластирі з алергенами, які потрібно носити 48 годин. На третій день пластирі патч-тесту знімаються та здійснюється попередня оцінка результатів.

Наступний візит на консультацію до дерматолога необхідний через 48 годин для проведення основного огляду, за результатами якого можна буде зробити висновки про наявність або відсутність підвищеної чутливості щодо конкретних речовин. Додатковий огляд призначається на сьомий день після алергопроби, також з інтервалом 48 годин.

При наявності шкірних реакцій (почервоніння, появи бульбашок, набряку) на алергічні проби спеціаліст проводить остаточну діагностику та вносить результати до скринінг-карти. Пацієнт отримує перелік рекомендацій для профілактики. Після патч-тесту призначається відповідне лікування.

Як підготуватися?

Алергічна проба показує достовірний результат при умові дотримання певних рекомендацій. Пацієнт має відмовитися від:

  • прийому гормональних та антигістамінних препаратів, відвідування лазні та солярію — за 7–10 днів до патч-тестування;
  • вживання кортикостероїдних гормонів або препаратів, що впливають на імунітет — за 2 дні до тестування;
  • використання будь-яких миючих засобів для тіла — безпосередньо в день процедури.

Алергопроби для дітей або дорослих протипоказані при наявності уражень шкіри на місці проведення тесту, поширеного дерматиту в активній фазі, висипань.

Шкірно-алергічна проба проводиться з дотриманням певних правил: уникнення впливу сонячних променів протягом усього часу тестування, значних фізичних навантажень (пластир може відклеїтись), не рекомендується носити відкритий одяг. Під час патч-тесту потрібно стежити за надійністю фіксації. У випадку появи та посилення будь-якого побічного ефекту на шкірі потрібно негайно повідомити лікаря.

Проби на алергію у Львові в медичному центрі «ЛеоДерм» проводяться з використанням оригінальних реактивів та сучасного європейського обладнання. Наш лікар-дерматолог та інші спеціалісти нададуть консультацію, якісно проведуть комплексне обстеження шкіри та встановлять діагноз.

Ми проводимо патч-тести згідно міжнародних протоколів лікування та діагностики шкірних захворювань, що гарантує ефективний результат досліджень. Ціна на алергопроби у Львові в медичному центрі «ЛеоДерм» на ці та інші обстеження вас приємно здивує. Пропонуємо записатися на прийом в будь-який зручний час — за допомогою онлайн-форми або дзвінка за номером телефону на нашому сайті.

 

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.