Вірус герпесу присутній в організмі практично кожної людини. За даними статистиками переносниками вірусу є близько 90% населення планети, проте проявляється хвороба лише 20% людей.
Загалом вірус простого герпесу (ВПГ) має два типи:
Як правильно лікувати герпес на губах знають далеко не всі. Крім того, часті рецидиви захворювання говорять про те, що варто проконсультуватися з лікарем. Поговоримо про все детальніше.
Як ми вже зазначали вище в пасивній формі вірус практично постійно присутній в організмі людини. Він може абсолютно ніяк себе проявляти аж до виникнення сприятливих чинників, як правило, це зниження імунітету внаслідок:
Крім того, герпес на губі може виникнути через її механічне пошкодження або ним можна заразитися ззовні через прямий контакт з хворою людиною. На цьому моменті варто зупинитися детальніше та розглянути шляхи інфікування.
Якщо ми говоримо про оролабіальний герпес (на губі) то існує два основні шляхи зараження організму.
Контактний – через спільні засоби гігієни (зубна щітка, рушник), спільний посуд, столові прибори, пляшки. Також до контактного способу передачі належать поцілунки.
Рідше спосіб зараження – повітряно-крапельний. При чханні та кашлю інфікованої людини.
Оролабіальний герпес, а саме так медичною мовою називається висипання на губі може також розповсюджуватися на підборіддя, ніс та щоки, посилюючи фізичний та психологічний дискомфорт.
При рецидиві або ускладненому перебігу вірус може розповсюджуватися на ділянку навколо очей та на саме око (герпетичний кератит, герпетичний кон'юнктивіт і герпетичний стромальний кератит). Глибоке ураження ока трапляється дуже рідко, але може викликати синдром, який називають гострим некрозом сітківки. Герпес у дитини може вражати ротову порожнину і ротоглотку.
В окремих випадках захворювання може провокувати підвищення температури тіла та загальну слабкість в організмі.
Найбільш заразним герпес на губі є у період формування виразки (коли пухирці починають лускатися). Саме тоді концентрація вірусу є найвищою. Але заразитися можна і тоді, коли ще немає візуальних проявів хвороби, лише печіння та дискофорт.
Тривалість лікування багато в чому залежить від того, наскільки швидко ви почали терапію. Припустімо, якщо почати використовувати мазь від герпесу на губах ще на етапі свербіння та печії то можна уникнути виникнення пухирців. Якщо вже з’явились виразки, то термін лікування герпесу займає від 7 до 10 днів. Ще певний період може зберігатися почервоніння в ділянці запалення.
Багато хто плутає герпес на губі і заїду, ототожнюючи ці два захворювання, що є абсолютно неправильним, адже вони мають різну природу та підходи до лікування. Герпес – це вірусна інфекція, яка може активно передаватися від людини до людини. Заїди мають бактеріальну природу або викликані стафілококами і не є заразними.
Як швидко позбутися герпесу на губах? Варто зазначити, що повністю вивести вірус з організму людини неможливо. На сьогодні існують противірусні препарати: креми місцевої дії та таблетки від герпесу на губах, які здатні пригнічувати розмноження вірусу та знижувати інтенсивність зовнішніх проявів: противірусні мазі та імуностимулювальні препарати.
Чим лікувати герпес на губах в домашніх умовах? Як ми вже зазначали вище максимально ефективним є використання противірусних кремів на етапі появи печії та свербіння. Далі результативність цих препаратів дещо зменшується, однак вони зменшують інтенсивність розмноження вірусу та послаблюють неприємні симптоми.
Крем потрібно наносити тонким шаром на ділянку ураження, а також на зону навколо неї. Це краще робити ватним диском. Уникайте контакту з ураженою шкірою та обов’язково мийте руки після нанесення. Адже інфекцію дуже легко перенести на здорові ділянки шкіри.
Після появи сухої шкірки на місці виразок можна припиняти використання противірусного крему. Однак, якщо запалення не минає протягом 10 днів, необхідно звернутися до лікаря.
Для зменшення больових відчуттів та запалення можна використовувати Ібупрофен або парацетамол.
Умовною нормою вважається прояв вірусу герпесу на губах до 4 разів на рік. Якщо хвороба проявляється частіше, варто звернутися на прийом до дерматолога чи імунолога.
Найкраща профілактика – це особиста гігієна – наявність власних рушників, косметичних засобів.
Також актуальними є всі заходи, що сприяють зміцненню імунітету: фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний 8-годинний сон, уникання стресів та емоційних перевантажень.
Проконсультуватися з лікарем дерматологом з цього чи інших питань можна у медичному центрі «Леодерм». В своїй роботі ми використовуємо лише сучасне обладнання для діагностики та лікування, а також послуговуємося методами доказової медицини. Ви також можете записатися на консультацію до лікаря косметолога, якщо плануєте б'юті процедури, але маєте питання, щодо стану шкіри. Лікарі клініки «Леодерм» гарантовано дадуть відповідь на всі ваші запитання та підберуть оптимальні варіанти процедур саме для вас. Записатися на прийом можна в телефонному режимі та на сайті. Звертайтеся!