+38 (097) 243-01-23
Записатися

У 51% випадків хламідії стають причиною розвитку простатиту і кожен четвертий випадок безпліддя пари спровокований даною інфекцією.

Число асимптомних випадків інфекцій, що викликаються хламідіями у молодих чоловіків і жінок досягає від 5 до 20%.

Причиною такого поширення є те, що в більшості випадків хламідіоз протікає практично безсимптомно або має слабко виражені симптоми. Носій інфекції може навіть не підозрювати про те, що в його організмі присутні небезпечні збудники.

Набагато страшнішими є ускладнення хламідіозу: цистит, простатит, пієлонефрит, порушення еректильної функції, безпліддя, гінекологічні захворювання матки, шийки матки, придатків.

У 70% -85% випадках хламідіоз ускладнюється іншими статевими інфекціями: сифіліс, гонорея, трихомоніаз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, молочниця, що лише посилює його патогенність та ускладнює процес лікування хламідіозу.

 

Шляхи передачі та симптоми хламідіозу

Інфекція передається виключно статевим шляхом, причому ризик зараження дуже високий – близько 80%. Поза організмом хламідії швидко гинуть, тому зараження побутовим шляхом виключене. Зараження може відбутися лише від інфікованої людини при статевому акті – це може бути вагінальний або анальний контакт.

Як показують дослідження, 20% дівчаток-підлітків є переносниками інфекції в наступні 3-5 років після зараження. У 70% випадків хламідіоз протікає абсолютно безсимптомно. В 40% випадків негонококових уретритів у чоловіків, 37% ендоцервіцитів у жінок, в 37% та 49% ерозії шийки матки у хворих діагностовано наявність хламідійної інфекції.

Інкубаційний період захворювання також різний – від 2 тижнів до кількох місяців. Перші симптоми хламідіозу (якщо вони є) проявляються через 1-3 тижні після зараження. Найбільш яскравими симптомами хламідіозу є:

  • атипові вагінальні виділення прозорого або жовтуватого відтінку, іноді з домішками гною;

  • свербіж в області статевих органів;

  • набряклість і почервоніння статевих органів.

При гострому протіканні хламідіозу може спостерігатись слабкість і загальні ознаки інтоксикації організму. Через деякий час (в середньому 10 днів), навіть без лікування, наявні симптоми хламідіозу зникають або можуть періодично з’являтися у майбутньому, у менш вираженій формі. Таким чином, хвороба переходить в хронічну форму і поступово вражає інші органи та системи.

До ускладнень хламідіозу у жінок відносять уретрит, цистит, цистоуретрит, вульвіт, цервіцит, ендоцервіцит бартолініт, кольпіт, ерозію, спайкові процеси, сальпінгіт (запалення маткових труб), ендометрит (запалення ендометрія), сальпінгоофорит (поєднання запалення яєчників і маткових труб) та інші.

Одним з системних симптомів хламідіозу є синдром Рейтера, що характеризується ураженням очей (кон’юнктивіт), запалення суглобів (реактивний артрит) та запаленням сечовидільної системи.

Хронічний хламідіоз є причиною розвитку непліддя у жінок, внаслідок непрохідності маткових труб, а також причиною викиднів, завмерлої вагітності, передчасних пологів, патологій розвитку дитини. У новонароджених на 4-10 тижні після пологів розвивається хламідійна пневмонія з хронічним перебігом без лихоманки з нападами коклюшеподібного кашлю та задишкою.

Діагностика хламідіозу (хламідійної інфекції)

Для підтвердження діагнозу «хламідіоз» використовується метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР);

Варто зазначити, що обстеження на хламідії, так само, як і лікування, мають проходити обидва сексуальні партнери, навіть, якщо один з них немає скарг або видимих ознак зараження.

Лікування хламідіозу у жінок

Лікування хламідіозу у жінок та чоловіків відбувається за індивідуальною схемою, яка враховує характер протікання патологічного процесу, його тяжкість і тривалість, стійкість збудника до антибіотиків, наявність супутніх інфекцій та ураження інших органів та систем.

На сьогоднішній день основними методами лікування хламідіозу у жінок та чоловіків є етіотропна терапія (лікування антибіотиками).

Після закінчення курсу лікування хламідіозу, через 30 днів, проводяться контрольні аналізи на хламідії.

При рецидиві захворювання проводиться додатковий курс терапії. Якщо повторні аналізи показали відсутність збудників, профілактичне обстеження достатньо проходити раз на рік.

Чи можна вилікувати хламідіоз повністю? Хламідіоз можна вважати вилікуваним при відсутності клінічної картини та видимих ознак на зовнішніх та внутрішніх статевих органах.

Рекомендації стосовно профілактики хламідіозу

Не варто застосовувати народні засоби та рецепти, як спосіб захисту від хламідіозу. Вони не є ефективними, адже навіть використання презерватива не дає 100% гарантії, що ви не заразитесь. Крім того, надто часте використання спринцювань і інших засобів такого роду може порушити природну мікрофлору піхви і викликати безліч пов’язаних з цим проблем.

Найкращою профілактикою є підтримання імунітету на належному рівні та регулярне відвідування лікаря-гінеколога. Тому, якщо ви не впевнені в здоров’ї вашого сексуального партнера, для заспокоєння власної нервової системи, регулярно проходьте комплексне обстеження на ІПСШ, зокрема на хламідіоз. Пройти подібне обстеження у Львові ви можете в клініці «Леодерм».

Крім того, в клініці можуть проходити комплексні обстеження сімейні пари, що планують народити дитину. При виявленні інфекцій, що передаються статевим шляхом, зокрема хламідіозу, проводиться комплексне лікування обох партнерів.

Записатися на прийом ви можете за контактними номерами телефонів.  Ми призначимо консультацію у зручний для вас час. Анонімність та коректне ставлення гарантуємо. Довірте своє здоров’я професіоналам.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.