Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

Рідше контагіозний молюск можна виявити на лиці чи спині. Типовою ознакою контагіозного молюска є пупковидне втиснення у центрі вузлика, яке добре видно навіть без збільшуючого шкла. Заразитись контагіозним молюском надзвичайно легко.  Вірус передається від хворої людини при прямому контакті, наприклад, при рукостисканні, погладжуванні, пошкрябуванні або терті шкіри здорової людини. У дітей захисні властивості шкіри дещо слабші, ніж у дорослих, тому часто контагіозний молюск можна виявити у дітей з однієї групи у дитсадку або з одного класу у школі.

Вірус у даному випадку потрапляє від хворої дитини до здорової під час контактних ігор.  Особливістю хвороби у дітей є свербіж, тому при розчухуванні вузликів вірус поширюється на більші ділянки шкіри. У дітей часто наявні великі скупчення вузликів, які подекуди зливаються між собою. У молодих, статево активних людей, висипку найчастіше можна побачити на лобковій ділянці та геніталіях. Партнери заражаються один від одного внаслідок тертя шкіри під час статевого акту.

 

Існує декілька методик лікування контагіозного молюска:

  • Кріодеструкція – заморожування висипань рідким азотом.
  • Електрокоагуляція – припікання за допомогою спеціального дерматологічного апарату.
  • Нанесення спеціальних імуносупресивних кремів та мазей.

Спеціалісти нашої клініки використовують найсучаснішу техніку та методики, за допомогою яких можна швидко та безболісно позбутися від контагіозного молюска раз і назавжди.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.