Крауроз вульви відноситься до важковиліковних патологій статевих органів жінки. Він характеризується атрофічними змінами слизової вульви. Хвороба прогресує в період менопаузи, однак може спостерігатись у молодих жінок після операцій на статевих органах та щитовидній залозі.
Як правило, патологічний процес починається на стику слизової великих статевих губ та шкіри, після чого він поширюється на слизову малих статевих губ, піхву, клітор.
Першими симптомами краурозу є відчуття сухості та стягнутості в області статевих губ, пізніше з’являється відчуття поколювання та свербіж. По мірі прогресування захворювання свербіж посилюється настільки, що заважає працювати та займатись щоденними справами. Особливо сильний він в нічний час.
В цей період також спостерігається набряклість статевих губ, жінка відчуває біль під час статевого акту. Можливо порушення сечовипускання.
З прогресуванням краурозу шкіра та слизові статевих органів стають сухими, шорсткими, зморщеними,звужується просвіт піхви, випадає лобкове волосся.
В подальшому, без належного лікування, на слизовій піхви можуть утворюватись тріщини, в які дуже легко потрапляє інфекція. Крім того, відсутність лікування краурозу зовнішніх статевих органів у жінок може спровокувати розвиток раку вульви (в 20-50% випадків). Поєднання даного захворювання з лейкоплакією вульви також в рази підвищує ризик розвитку онкології.
Крауроз вульви діагностується під час гінекологічного огляду. Найчастіше для цього застосовується кольпоскопія. Крім того, рекомендовано зробити аналіз на наявність ВПЛ з допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та аналіз на гістологію.
Лікування краурозу зовнішніх статевих органів, передусім, спрямоване на зняття неприємних симптомів. Для усунення сухості та свербіння застосовують мазі і креми.
При вираженій гіпофункції яєчників призначають гормональні препарати, що підбираються залежно від віку пацієнтки.
Особливого значення при лікуванні краурозу вульви надають правильному харчуванню. З раціону необхідно виключити гострі страви, алкоголь, каву. Також необхідно кинути палити.
Якщо консервативне лікування краурозу не приносить бажаного ефекту застосовують лазерну абляцію ураженої ділянки.
Лазерне лікування краурозу стимулює розширення кровоносних судин, поліпшує кровообіг та живлення тканин ураженої ділянки, усуває свербіж та сухість.
Пройти курс лікування краурозу вульви лазером у Львові пропонує клініка «Леодерм». Ми пропонуємо сучасне безпечне обладнання, яке вже довело свою ефективність.
Пацієнтки відзначають суттєве поліпшення свого стану вже після 2-3 процедури. Ербієновий лазер нового покоління Asclepion MCL 31 Dermablate абсолютно безпечний, а сама процедура не викликає жодних неприємних відчуттів. Висока потужність і точність лазера допомагають скоротити період лікування до максимуму. Ми впевнені, що допоможемо вам. Записуйтесь та приходьте на прийом.