Підписати декларацію
Записатися
+38 (097) 243-01-23

Отже, міома матки (інші назви: лейоміома або фіброма матки) – це доброякісна пухлина матки. Часто міоми бувають множинні. Існує кілька видів міоми, які розрізняють в залежності від їх локалізації:

  1. Субсерозна формується на зовнішній оболонці матки, що відмежовує цей орган від інших органів та систем.
  2. Інтрамуральна утворюється всередині м’язового шару тіла матки.
  3. Субмукозна розвивається всередині матки, під слизовою оболонкою, має вихід в її просвіт.

 

Вузлова міома матки: причини

- Гормональний дисбаланс. В більшості лікарі погоджуються з думкою, що основним пусковим механізмом формування доброякісної пухлини матки (міоми) є гормональний дисбаланс. На користь цього твердження говорить і те, що міома ніколи не діагностується у дівчат, що не досягли статевої зрілості (ще не мають критичних днів).

- Пологи і аборти.  При дослідженні гормонального статусу пацієнтки обов’язково враховується вік, у якому почались менструації, кількість успішних пологів та кількість абортів, період лактації. У жінок, що не народжували значно вищий ризик утворення міоми матки.

- Зайва вага. Цей фактор також пов’язаний з рівнем гормонів. Адже у жінок з ожирінням, рівень жіночих гормонів значно вищий, щоб запобігти збільшенню ваги, варто включати в свій раціон більше овочів та фруктів, кисломолочних продуктів, круп.

- Нерегулярне статеве життя. Секс стимулює прилив крові до статевих органів. Якщо в результаті статевого акту, жінка не досягає оргазму, напруження в судинах не зникає, кров після коїтусу застоюється в органах малого таза, викликаючи неприємні відчуття. Часта відсутність оргазму може стати причиною гормонального дисбалансу, і як наслідок, формування міоми матки.

Крім того спровокувати утворення доброякісної пухлини матки можуть наступні фактори:

  • цукровий діабет;
  • гіпертонія;
  • запальні захворювання статевих органів;
  • аденоміоз;
  • спадковість;
  • хронічний стрес, який негативно впливає на роботу щитовидної залози, яка виробляє більшість статевих гормонів;
  • невчасне видалення спіралі з порожнини матки (більше 5 років).

 

Міома матки: симптоми

Основна небезпека міоми матки в тому, що новоутворення невеликих розмірів не має симптомів. Клінічна картина проявляється лише при збільшенні розмірів пухлини. До типових ознак відносять:

  • тупий, ниючий біль внизу живота, що не пов’язаний з критичними днями, тяжкість внизу живота;
  • порушення менструального циклу: занадто інтенсивні крововиділення, нерегулярність циклу, затримки, подовження тривалості циклу, кров’янисті виділення в середині циклу;
    анемія;
  • зростання окружності живота;
  • непліддя;
  • часті позиви в туалет, запори (це відбувається внаслідок здавлювання шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи).

 

Лікування міоми матки без операції

Якщо пацієнтка дітородного віку, а саме новоутворення невеликих розмірів і протягом тривалого часу не виявляє ознак прогресування, може застосовуватись консервативне лікування міоми матки з допомогою гормональних препаратів.

У разі неефективності консервативної терапії використовується хірургічна корекція: лапароскопія, гістероскопія, лапаротомія, емболізація маткових артерій.

 

Ускладнення міоми матки

Найбільш серйозним ускладненням є трансформація міоми в злоякісну пухлину (трапляється досить рідко, але такий розвиток подій можливий).

Інші можливі ускладнення:

  • перекручування субсерозного вузла на ніжці;
  • маткові кровотечі;
  • некроз вузла.

У таких випадках необхідна екстрена (невідкладна) лапаротомія.

 

Консервативне лікування міоми матки у Львові

Пройти консервативне лікування міоми матки у Львові пропонує клініка "ЛеоДерм". Пропонуємо комплексне всебічне обстеження та адекватне лікування з застосуванням сучасних дієвих методик. Зверніться за допомогою до професіоналів!

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.