Діагноз «міома матки» викликає паніку. Так, це серйозне захворювання, однак при своєчасному виявленні та кваліфікованому лікуванні не несе загрози для життя. Передусім, варто пам’ятати, що вузлова міома матки – це доброякісне новоутворення, це не онкологія!
Отже, міома матки (інші назви: лейоміома або фіброма матки) – це доброякісна пухлина матки. Часто міоми бувають множинні. Існує кілька видів міоми, які розрізняють в залежності від їх локалізації:
- Гормональний дисбаланс. В більшості лікарі погоджуються з думкою, що основним пусковим механізмом формування доброякісної пухлини матки (міоми) є гормональний дисбаланс. На користь цього твердження говорить і те, що міома ніколи не діагностується у дівчат, що не досягли статевої зрілості (ще не мають критичних днів).
- Пологи і аборти. При дослідженні гормонального статусу пацієнтки обов’язково враховується вік, у якому почались менструації, кількість успішних пологів та кількість абортів, період лактації. У жінок, що не народжували значно вищий ризик утворення міоми матки.
- Зайва вага. Цей фактор також пов’язаний з рівнем гормонів. Адже у жінок з ожирінням, рівень жіночих гормонів значно вищий, щоб запобігти збільшенню ваги, варто включати в свій раціон більше овочів та фруктів, кисломолочних продуктів, круп.
- Нерегулярне статеве життя. Секс стимулює прилив крові до статевих органів. Якщо в результаті статевого акту, жінка не досягає оргазму, напруження в судинах не зникає, кров після коїтусу застоюється в органах малого таза, викликаючи неприємні відчуття. Часта відсутність оргазму може стати причиною гормонального дисбалансу, і як наслідок, формування міоми матки.
Крім того спровокувати утворення доброякісної пухлини матки можуть наступні фактори:
Основна небезпека міоми матки в тому, що новоутворення невеликих розмірів не має симптомів. Клінічна картина проявляється лише при збільшенні розмірів пухлини. До типових ознак відносять:
Якщо пацієнтка дітородного віку, а саме новоутворення невеликих розмірів і протягом тривалого часу не виявляє ознак прогресування, може застосовуватись консервативне лікування міоми матки з допомогою гормональних препаратів.
У разі неефективності консервативної терапії використовується хірургічна корекція: лапароскопія, гістероскопія, лапаротомія, емболізація маткових артерій.
Найбільш серйозним ускладненням є трансформація міоми в злоякісну пухлину (трапляється досить рідко, але такий розвиток подій можливий).
Інші можливі ускладнення:
У таких випадках необхідна екстрена (невідкладна) лапаротомія.
Пройти консервативне лікування міоми матки у Львові пропонує клініка "ЛеоДерм". Пропонуємо комплексне всебічне обстеження та адекватне лікування з застосуванням сучасних дієвих методик. Зверніться за допомогою до професіоналів!