Однією з найчастіших причин ураження нігтів є грибкові інфекції. Однак, не лише грибок може уражати нігті! При псоріазі, анемії, авітамінозах теж часто може спостерігатись ураження нігтів. Дуже часто нігті уражаються при захворюваннях волосся. «Підхопити» грибок надзвичайно просто — в душі, басейні, сауні, при користуванні чужим взуттям, через манікюрне приладдя, а позбутися — вкрай важко.
Найчастіше оніхомікозом (грибкове ураження нігтя) хворіють люди з послабленим імунітетом та люди старшого віку. Часте травмування нігтів, наприклад, при користуванні тісним взуття, створює комфортні умови для розмноження грибка. Більшість людей не звертає уваги на оніхомікоз і дає йому можливість поширюватись на інші нігті, з рук на ноги і навпаки. Важко навіть уявити на скільки сильним є цей грибок, що руйнує тверді нігті. А що уже й думати про решту органів людини, особливо про нирки, які фільтруючи рідину в організмі, постійно назбирують на собі ці грибки? Лікування оніхомікозу — досить тривалий процес. У випадках коли оніхомікозом уражені 1 або 2 нігті, потрібно боротись з ним місцевими препаратами (протигрибкові креми, мазі та сучасні лаки).
При важкому ураженні, лікування має включати системні протигрибкові таблетовані препарати. Місцеве та системне лікування проводять не менше кількох місяців, а при тяжкому оніхомікозі інколи й декілька років. Для швидшого відновлення нігтя після оніхомікозу організму потрібні спеціальні вітаміни, які пришвидшують ріст здорового нігтя. Тому починати лікування оніхомікозу потрібно на ранніх стадіях. У кожному випадку наші лікарі призначать Вам індивідуальне лікування, яке буде включати особливості Вашого клінічного стану.