Щорічно реєструється близько 250 млн. випадків зараження трихомоніазом (трихомонозом). Переносниками інфекції є 60-70% жінок та чоловіків, що живуть активним статевим життям. Урогенітальний трихомоніаз – це одне з найпоширеніших венеричних захворювань у світі.
Медичний довідник дає нам наступне визначення: «Трихомоніаз (трихомоноз) – це венеричне захворювання, що провокує розвиток запальних процесів сечостатевої системи. Збудником захворювання є піхвова трихомонада».
В 95% випадків хвороба передається статевим шляхом, оскільки трихомонади не стійкі до впливу навколишнього середовища і досить швидко гинуть. В 2/3 випадків зараження мова йде про позашлюбні статеві зв’язки.
Окрім загального токсичного впливу на організм, трихомоніаз провокує розвиток вульвовагініту, цервіциту, уретриту. Крім того, трихомонади сповільнюють рух сперматозоїдів, що може стати причиною непліддя, при вагітності підвищується ризик викидня, завмирання вагітності.
Основний та характерний симптом трихомонозу у жінок – це поява характерних пінистих виділень з піхви. Вони мають жовто-зелений колір і неприємний запах, в рідкісних випадках з домішками крові. В поодиноких випадках симптомом трихомонозу є поява невеликих ранок на статевих губах.
При переході трихомоніазу в хронічну форму, хвороба може спровокувати розвиток ерозії шийки матки та інші запальні процеси в матці та придатках.
Часто захворювання має латентну форму і може проявитись під час вагітності, після пологів або аборту, після перенесеної застуди.
В останні роки основною методикою виявлення збудників трихомоніазу є пошук генетичних маркерів за допомогою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).
Лікування трихомоніазу у жінок вимагає дотримання певних принципів. Лікування має проходити не лише пацієнтка, але і її сексуальний партнер, навіть, якщо у нього не проявляються симптоми трихомоніазу, а також хворі з запальними процесами органів малого тазу, у яких трихомонади не виявлені, але ці збудники виявлені у партнера.
На період лікування необхідно повністю припинити статеве життя. Окрім трихомоніазу, лікарі також усувають супутні захворювання, що впливають на опірність організму в цілому.
Лікування трихомонозу у жінок, передусім, спрямоване на усунення збудників захворювання. Оскільки ця хвороба нерідко супроводжується супутньою інфекцією і запаленням слизових статевих органів, терапія полягає у прийомі широкого комплексу препаратів. Обов’язковим доповненням є антибіотики, протигрибкові препарати.
Якщо після терапії, повторний аналіз мазка не виявив збудників, лікування трихомоніазу можна вважати успішним. В поодиноких випадках неприємні симптоми трихомоніазу (виділення та свербіж) не зникають навіть після усунення збудника, в такому разі проводиться терапія, яка рекомендована при виявленні неспецифічного кольпіту.
Варто пам’ятати, що організм не виробляє імунітету до трихомоніазу, тому можливі повторні зараження. Будьте уважні до свого здоров’я та проходьте регулярні обстеження у гінеколога.
Пройти гінекологічний огляд у приватному кабінеті пропонує клініка «ЛеоДерм» у Львові. Ми гарантуємо швидке отримання результатів обстеження та дієве лікування цієї делікатної хвороби, трихомоніазу. Ви можете повністю розраховувати на нашу допомогу. Уникніть серйозних ускладнень у майбутньому, приходьте на прийом!