+38 (097) 243-01-23
Записатися
м. Львів, пр. Червоної Калини 29А
м. Львів, вул. Залізнична 7

Що таке фототерапія?

Спектр сонячного світла складається на 10% з ультрафіолетового випромінювання, з променів видимого спектру на 40% і з інфрачервоних променів на 50%. Ці види електромагнітних випромінювань отримали широке застосування в медицині. На сьогоднішній день, вузькоспектральна фототерапія — найновіший, максимально ефективний метод лікування з допомогою ультрафіолетового випромінювання.

В 1950 роках був розроблений метод світлолікування – кварц (штучний ультрафіолетовий випромінювач). Через наявність великої кількості побічних реакцій на шкірі — пошуки науковців продовжувались. В 70-х роках був запропонований новий метод — ПУВА-терапія.

Суть методу: пацієнт змушений приймати препарати псоралени (володіють гепатотоксичною і нефротоксичною дією) та ультрафіолетове випромінювання спектру А, без прийому препаратів ефект від лікування не наступав. В 80-х роках винайшли так звану широкосмугову фототерапію (Broadband Phototherapy), але через певні побічні реакції так і не набула досить великого поширення.

Сьогодні усі сучасні клініки світу застосовують найбільш ефективний та популярний метод (розроблений в 90-х роках) — фототерапія вузького спектру світла (Narrow band UVB 311 nm). Із широкого спектру ультрафіолету «вирізано» один вузький спектр, який і володіє лікувальною дією.

Спектр ультрафіолетового випромінювання  не має побічних дій, а лікування не являється протипоказаним як для вагітних жінок, так і для дітей від 5 років, що чітко свідчить про безпеку даного методу. UVB 311 nm-фототерапія при деяких захворюваннях шкіри (псоріаз, парапсоріаз, атопічний дерматит) дозволяє усунути шкірні прояви даних захворювань, а при вітіліго — це єдиний метод лікування, який визнаний доказовою медициною.

 

Переваги фототерапії

Основною перевагою світлолікування є загальна тривалість процедури, яка триває від 5 хв (на початку лікування) до 30 хв (з часом збільшується), що дозволяє зекономити багато часу для себе, та повністю виключає необхідність проводити лікування в стаціонарному відділенні.

Згідно із світовими рекомендаціями, залежно від стану пацієнта та стадії захворювання, метод вузькоспектральної фототерапії рекомендується всього 2-3 рази на тиждень. При псоріазі — оптимальна кількість процедур — 20-30/курс; при парапсоріазі — 5-7; при атопічному дерматиті, нейродерміті та екземі — 10-15; при вітіліго позитивний результат спостерігається після 10 процедури, а на курс 30-100. Не забувайте про важливість інших методів лікування, які можна вдало поєднувати із фототерапією, що дозволяє досягнути швидшого ефекту при лікуванні.

В залежності від Вашого діагнозу наші лікарі порекомендують поєднання сеансів фототерапії із зовнішнім лікуванням — використання зволожуючих препаратів, шампунів, кремів чи іншого медичного середника.

 

Види фототерапії

У нашому лікувальному закладі Вам буде надана можливість скористатися наступними сучасними методами світлолікування:

  • Локальна вузькоспектральна фототерапія (Daavlin 7 Series Х 311-10, 2011), яка дозволяє проводити фототерапію на відкритих ділянках шкіри.
  • Місцева вузькоспектральна фототерапія (Dermalight 80 UVB-311 nm, 2012) — дозволяє проводити лікування на волосистій частині голови та, при необхідності, підняти дозу опромінення в ділянках, де при локальній фототерапії є недостатній доступ ультрафіолетового світла.

При виникненні будь-яких запитань Ви можете записатися на консультацію до наших лікарів.

section image
Ціни
Фототерапія
Фототерапія загальна
150 грн
Фототерапія місцева(в/ч голови)
100 грн
Фототерапія загальна+ в/ч голови
200 грн
Відгуки
Залишити відгук