+38 (097) 243-01-23
Записатися

Причини виникнення акне

Найтиповішим розташуванням підліткових вугрів є ділянки шкіри з найбільшою кількістю сальних залоз, а саме:  обличчя, груди та спина. Висипка при акне може бути незначною або значно уражати шкіру, аж до утворення вузлів та гнійників. Після таких тяжких форм підліткових вугрів, зазвичай, залишаються «ямкові» рубчики, подібні на вітрянкові.

Часто на вугрову хворобу  потерпають  люди, які мають контакт з машинними маслами та нафтопродуктами. Вугрі можуть проявлятися після прийому деяких лікарських препаратів, а саме: солей літію, кортикостероїдів (у тому числі для зовнішнього застосування) та оральних контрацептивів.

Провокуючими факторами вульгарних вугрів можуть бути різні ендокринні порушення, емоційні перевантаження, здавлювання шкіри (звичка підпирати обличчя рукою або притискати телефонну трубку) — причина, яку часто випускають з уваги. Жодні харчові продукти (шоколад, масло, жирна їжа) не є причиною появи вугрів. Загострення хвороби спостерігаються восени і взимку, а також перед початком менструації у жінок.

Також, однією з головних причин виникнення акне є порушення функцій сальної залози, яка у свою чергу провокує надмірне виділення шкірного сала, яке власне і створює такі найпоширеніші ознаки проблемної шкіри як:

  • розширені пори;
  • жирний блиск;
  • запальні червоні прищі і такі ненависні білі.

 

Лікування Акне 

При зверненні до дерматолога встановлюється стадія та важкість проявів акне, з метою подальшого його лікування (тривалість лікування залежить від стадії та дотримання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря). При потребі пацієнт скеровується до суміжних спеціалістів, рекомендуються процедури та програми догляду для покращення шкіри з проявами акне.

Лікування акне – досить тривалий і нелегкий процес. Використовують зовнішні (мазі, креми) та системні препарати у поєднанні з косметологічними процедурами (скраби, чистки, пілінги). У  деяких випадках проводять корекцію гормонального фону.

За показами при сучасному лікування акне для зовнішньої терапії використовують: бензоїл пероксид, азелаїнова кислота, ретиноїди і антибіотики.

Місцеву терапію вугрів проводять при легких формах захворювання або в комбінації з системними препаратами (антибіотики, ретиноїди, кортикостероїди) при тяжчих проявах. Часто при проведенні системного та місцевого лікування рекомендується поєднувати з косметологічними процедурами (скраби, чистки, пілінги). У деяких випадках проводять корекцію гормонального фону. Ми можемо запропонувати, при необхідності, лікування лазером, яке дозволяє разом із місцевим та системним методами лікування досягти найкращих результатів як в період загострення, так і в часі утворення на шкірі рубці постакне.

З рубцями постакне добре справляються пілінги, за допомогою яких можна вирівняти рельєф шкіри та прибрати нерівність кольору (проводяться лише в холодну пору року, та підбираються косметологом при консультації).

 

Профілактика Акне

Для профілактики акне, враховуючи особливості Вашої шкіри, Вам буде надано інноваційні рекомендації. Лікарі-дерматокосметологи клініки «ЛеоДерм» виберуть найефективніший курс лікування та нададуть професійні рекомендації щодо вибору правильної косметики для повсякденного користування саме для Вашого випадку, та допоможуть позбутися Вам такої надокучливої проблеми як акне.

Акне – одна з найпоширеніших скарг пацієнтів на прийомі у лікаря дерматолога/косметолога. Проте не завжди акне пов’язане лише з естетичним недоліком на шкірі. Найчастіше проблема виникнення акне спричинена внутрішніми збоями організму, які в свою чергу, намагаються покликати на допомогу, показуючи це прищами на обличчі.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.