+38 (097) 243-01-23
Записатися

Клінічні прояви атопічного дерматиту

При проведенні неправильного лікування атопічний дерматит часто переходить у наступну стадію захворювання – нейродерміт, а з часом в екзему, яка часто вимагає госпіталізації у стаціонарне відділення. Майже всі діти з атопічним дерматитом  потерпають від алергій, а часто і від бронхіальної астми.

Розпізнати атопічний дерматит досить легко

Шкіра суха, з часом з’являються тріщини, інколи з мокнуттям. Висипання сверблять, тому діти неконтрольовано, часто вночі, інтенсивно розчухують шкіру. Найтиповішими місцями висипань при атопічному дерматиті є кисті рук, ліктьові та підколінні ямки, задня частина шиї, щоки (особливо у немовлят, що часто називають “діатезом”), живіт та поперек.

Під час розчухів досить часто заноситься інфекція, шкіра стає червоною і запальною. Атопічний дерматит має циклічний перебіг, в якому відзначаються періоди загострення та покращення (ремісії).

 

Атопічний дерматит у дорослого

Загострення можуть провокуватись наступними факторами:

  • Алергени – пилок, цвіль чи шерсть тварин;
  • Хімічні середники – синтетичні тканини, мила та миючі засоби, парфуми та косметика, сигаретний дим, хімічні речовини (хлор);
  • Зміна кліматичних умов – холод взимку, гарячі ванни, вологе середовище (сауни);
  • Стресові ситуації.

У більшості випадків атопічний дерматит добре піддається лікуванню, основною метою якого є зменшення частоти та запобігання нових загострень. Інколи лікування атопічного дерматиту може тривати протягом тривалого часу і при необхідності його потрібно повторювати.

 

Лікування атопічного дерматиту проводять:

  • емолієнтами;
  • гормональними препарати;
  • імуномодуляторами;
  • антигістамінними препаратами;
  • вузькоспектральна фототерапія.

 

Ці препарати знімають запалення та свербіж шкіри. При занесенні інфекції під час розчухів – використовують антибіотики. Основним напрямком лікування та профілактики атопічного дерматиту є використання зволожуючого крему (емолієнту). Зволожуючі засоби забезпечують рівень захисту від подразників, затримують вологу в шкірі, допомагають відновити бар’єрну функцію шкіри і покращити зовнішній вигляд шкіри. Регулярне зволоження зменшує потребу в інших ліках.

Одним із найсучасніших та найефективніших методів лікування важких та розповсюджених форм атопічного дерматиту, який активно використовують провідні клініки, є вузькоспектральна фотерапія UVB – метод доступний у нашій клініці.

Рекомендовані препарати для лікування та догляду за шкірою при атопічному дерматиті, не повинні містити гліцерин та спирт.

Атопічний дерматит – це серйозне захворювання, яке може призвести до небажаних ускладнень, зокрема, нагноєння шкіри, неврологічні розлади та бронхіальна астма.

Ми  рекомендуємо не займатися самолікуванням та звернутися за порадами до спеціалістів. Не ризикуйте своїм здоров’ям та здоров’ям Ваших близьких. Висококваліфіковані спеціалісти нашої клініки підберуть найоптимальніше для Вас лікування, що значно пришвидшить процес одужання.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.