+38 (097) 243-01-23
Записатися

Бородавки – вірусне захворювання.

 «Вірус папіломи людини», який і спричиняє появу бородавок, передається від людини до людини при прямому контакті, і особливо легко вірус проникає через пошкоджену шкіру (подряпини, розчухи), або ж через речі, якими користувалась хвора людина (капці, рукавиці, манікюрні ножиці і навіть олівець або ручка).

 

Клінічні прояви

Перші клінічні прояви з’являються через 2-3 тижні після того, як вірус проник у шкіру. Їх важко сплутати з якоюсь іншою хворобою шкіри. «Звичайні бородавки» з’являються на кистях або пальцях рук, навколо нігтя. Більш складним варіантом є підошвенні бородавки, які на відміну від звичайних бородавок, бувають болючими, через що люди не можуть ходити та втрачають працездатність. Досить часто, особливо у молодих людей, бородавки розташовуються на обличчі та шиї – це «плоскі бородавки», вони подібні до попередніх, але їх багато і вони більш притиснуті. Ці бородавки часто травмуються під час гоління і розносяться на більші ділянки.

При найменшій підозрі щодо наявності бородавок, потрібно терміново звернутись до дерматолога, оскільки ця хвороба досить швидко поширюється по тілу, а розповсюджені форми дуже важко піддаються лікуванню.

Інформація в статті надана для ознайомлення та не є інструкцією для самостійної діагностики та лікування.
При появі симптомів захворювання зверніться до лікаря.