+38 (067) 213-70-50
Make an appointment
Chervonoyi Kalyny Avenue, 29A, Lviv
Zaliznychna Street, 7, Lviv

Що таке біопсія шийки матки?

З допомогою біопсії шийки матки, і можна підтвердити або спростувати такі діагнози: запалення, ерозія шийки матки, передраковий стан, рак шийки матки.

 

Показання до проведення процедури

Лікар гінеколог може провести біопсію у випадку, якщо:

 • отримані несприятливі результати мазка на цитологію;
 • під час кольпоскопії були виявлені підозрілі ділянки на слизовій шийки;
 • наявні всі ознаки ерозії шийки матки;
 • при огляді діагностовано лейкоплакію (гіперкератоз).

 

Чи залежить обстеження від дня менструального циклу?

Найбільш сприятливим для біопсії шийки матки є період з 7 по 10 день циклу (рахуючи від дня початку місячних). Рекомендовано проводити процедуру одразу по закінченні критичних днів, у такому випадку ранка на шийці встигне затягнутись до наступної менструації.

 

Підготовка до процедури

У лікарів-гінекологів є кілька рекомендацій стосовно того, як підготуватись до даної діагностичної процедури. Підготовку потрібно розпочати за 2-3 дні до відвідин лікаря. В цей період не можна:

 • вступати в статеві стосунки;
 • використовувати тампони та спринцювання;
 • вводити в піхву лікарські препарати (окрім тих, які прописані вашим лікарем-гінекологом).

Перед відвідуванням лікаря прийміть душ (не використовуючи гелі для інтимної гігієни, краще взяти звичайне дитяче мило) та дотримайтесь всіх правил особистої гігієни.

 

Аналізи перед біопсією шийки матки

В стандартний набір аналізів перед забором тканин:

 • загальний аналіз крові та коагулограма (аналіз на згортання крові);
 • мазок на флору;
 • мазок на цитологію (ПАП-тест);
 • кольпоскопія;
 • аналіз на RW (сифіліс).

 

Протипоказання до біопсії шийки матки

 • запальні процеси в піхві, шийці матки. У таких випадках призначаються додаткові лабораторні обстеження для виявлення збудника запалення;
 • критичні дні;
 • якщо ви підозрюєте, що вагітні, то обов’язково повідомте про це свого лікаря.

Чи можна робити біопсію шийки матки під час вагітності?

Біопсія шийки матки під час вагітності може бути проведена лише у виняткових випадках, коли гінеколог вважає, що підозрілі зміни в шийці матки вимагають негайної діагностики і не можуть почекати до пологів.

 

Біопсія при ерозії шийки матки

Ерозія – найбільш часте захворювання шийки матки. Біопсія використовується для підтвердження цього діагнозу. Як показують практика – в 90% випадків підтверджується діагноз «ерозія», інші 10% свідчать про захворювання: хронічний цервіцит, дисплазія.

 

Як проводиться біопсія шийки матки?

Процедура проведення забору тканин повністю залежить від виду біопсії, який був обраний лікар. Загальну картину можна відобразити наступним чином: сама процедура займає не більше 5 хвилин і проводиться на гінекологічному кріслі. При необхідності лікар може ввести знеболююче, але все залежить від больового порогу пацієнтки. В ході процедури підозрілі ділянки шийки будуть видалені і спрямовані на гістологічне дослідження.  Після процедури проводиться тампонада піхви з допомогою тампона, змоченого в 3% розчині перекису водню.

 

Що буде після біопсії шийки матки?

Майже в усіх жінок після біопсії спостерігаються кров’янисті виділення протягом 2-7 днів, не варто лякатись, це в межах норми.  В цей період ні в якому разі не можна користуватись тампонами, лише гігієнічними прокладками! Також після забору тканин деякі пацієнтки відчувають біль внизу живота або в глибині піхви, як правило, за кілька днів він зникає. Якщо у пацієнтки після процедури підвищилась температура (вище 37,5) і тримається декілька днів, варто повідомити про це лікаря!

 

Чи можна займатися сексом після біопсії шийки матки?

Лікарі рекомендують утриматись від статевого життя протягом 7 днів після процедури або до повного припинення кров’янистих виділень. У разі необхідності лікар може подовжити цей термін до 2-3 тижнів.

 

Розшифровка біопсії шийки матки

Правильну інтерпретацію отриманих результатів може дати лише лікар-гінеколог, не намагайтесь зробити це самостійно.

 

Де пройти біопсію шийки матки у Львові?

Пройти біопсію шийки матки у Львові можна в клініці «Леодерм». У нас працюють досвідчені лікарі, які зроблять все, щоб ви відчули мінімум дискомфорту під час процедури, а результати обстеження прийшли якнайшвидше. Ми гарантуємо кваліфіковану допомогу, доброзичливе ставлення і індивідуальний підхід до кожної пацієнтки. Записатись на прийом можна за контактними номерами телефонів. Ми працюємо щодня, окрім неділі. Дзвоніть!

section image
Prices
Cervical Biopsy
Cervical Biopsy
1000 UAH
Cervix Cryosurgery
1600 UAH
Reviews
There is no reviews yet. Fix it, write your own review
Leave a review